Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Napi négyszer, ötször túlzás...

Napi négyszer, ötször túlzás arcot törölni micellás vízzel?

Figyelt kérdés
Nagyon zsíros a bőröm, mostanában kezdte ezt. Eddig is zsíros volt, de most már pár óra után is kezd fényleni, pedig nem használok semmi alkoholos krémet, sminket az arcomra. Pár napja elkezdtem mosni teafaolajjal (vízzel hígítva), szerintem az lehet a baj, mert lehet kevesebb olaj kellett volna bele :) Szóval amíg ez az állapot áll fent, (meg nyáron is majd) lehet abból baj, ha 4-5-ször egy nap áttörlöm?

2016. márc. 24. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább hidratáld egy jó krémmel.
2016. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hidratálom a bőrömre való krémmel, de úgy is zsírosodik.
2016. márc. 24. 17:21
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
A micellas viz gyakorlatilag nem mas,mint a szappanos viz. Nem lesz tole bajod,szárítani fogja a borodet.
2016. márc. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen micellás vizet használsz?
2016. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Nekem a kozmetikusom azt mondta,hogy a napi két arctisztítás legyen a maximum,mert ha többet tisztítanám az megviselné a bőrömet. És ez mindenkire igaz. A micellás víz nem nagyon tesz az ellene,hogy ne legyen zsíros a bőröd. Keress valami olyan tonikot és arclemosót ami zsíros bőrre jó,de attól függetlenül a micellás vizet használhatod,mint első lépés,mert a felesleges koszt így is úgy is leszedi szóval az nem árt. És keress egy jó géles állagú hidratálót mert az nagyon jó a zsíros bőrűeknek,de egy egyszerű arckrémet is használhatsz ami kifejezetten zsíros bőrűeknek van csak azt szerintem este kend fel tisztítás után,hogy be tudjon szívódni. A teafaolaj a pattanások ellen jó, meg a hegeket is csökkenti,de nem az a szerepe hogy hidratáljon. És amúgy is a természetes olajok nem zsírosítják a bőrt főleg ha vízzel hígítod,tehát esténként olajokkal is hidratálhatsz,de azt nem tagadom,hogy lehet egy picit fényes lesz utána a bőröd,de az is beszívódik. Remélem tudtam segíteni:D Ha kell még segítség akkor csak szólj nyugodtan. Én is zsírosabb bőrű vagyok.
2016. márc. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a hasznos válaszokat! Garnier micellás vizét használom, valamit a la roche posay duo plus arckrémjét, és a hozzá való habzós arclemosót. Alapozónak bioderma BB krémjét használom, szóval bőrömnek megfelelő, nem gagyi drogériás kencéket. Nem értem, hogy mi lehet a baj, mert folyamatosan átfénylek. :( és nincs is komfortos érzése az arcbőrömnek
2016. márc. 25. 12:45
 7/12 anonim válasza:
Reggel használod az arckrémed? Mert szerintem sok lehet neked az arckrém és a BB krém. Ha meg úgy érzed kell az arckrém is vagy nem is használod,akkor egy átlátszó púdert érdemes lenne beszerezni. Az mattítana,de lehet hogy akkor is át fénylik majd,de nem fog annyira, én úgy vettem észre magamon. :) Az arckrémed mattít? Mert ha nem akkor,lehet az is jót tenne
2016. márc. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Garnier-t, na de melyiket? Mert a rózsaszínen kívül mindegyikben van alkohol.
2016. márc. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

hát pont a kéket!! akkor be kéne szerezzek egy rózsaszínt...

nem használok egyszerre arckrémet, meg BB krémet, vagy az egyiket, vagy a másikat. ez a púder jó ötletnek tűnik

2016. márc. 28. 09:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Hidratálót pedig nem árt a BB alá használni.


Nem gondoltál valami más micellás vízre? Bioderma vagy ilyesmi?

2016. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!