Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Arckezelés helyesen, de hogyan?

Arckezelés helyesen, de hogyan?

Figyelt kérdés

Én eddig esténként megtisztítottam az arcom tonikkal, és a bőrtípusomnak megfelelő krémet használom..

De olvastam itt bőrhámlasztásról, arcradírozásról is...


2016. márc. 28. 06:58
 1/2 Sunshinedoll ***** válasza:

A tonizálás célja nem az arctisztítás, hanem az arcbőr felkészítése a többi termékre, amit rákensz és a bőr ph-jának helyreállítása (ha esetleg túl lúgos lemosót használnál, amit mondjuk alapból nem kéne).

Igazából teljesen egyedi eset a bőrápolás, amire nekem szükségem van a szép bőrhöz, lehet, hogy neked nem kell. Ha neked a lemosó-tonik-hidratáló páros bevált, akkor használd azt, csináld azt, és ennyi. A bőrhámlasztás mondjuk szerintem minden bőrtípusnak hasznos lenne, ugyanis a sokéves napkárosodásnak hála a bőrmegújulás lassabban zajlik, amiatt eltömődhetnek a pórusok, vagy nagyon szárazzá válhat az arc, olyannyira, hogy ilyen "cafrangos" lesz az elhalt bőrrétegektől. Ezért van az, hogy kb egy felnőttnek sincs olyan szép bőre, mint mondjuk egy babának, akit még nem ért olyan sok napsugárzás. Ezen segít a bőrradírozás vagy a hámlasztás (mondjuk a hámlasztás sokkal gyengédebb, mint arcradírozás-ha ésszel csinálják). Eltünteti az elhalt bőrt, kitisztítja a pórust, némelyiknek gyulladáscsökkentő meg anti-aging hatása is van, úgyhogy megfelelően kiválasztott hámlasztóból minden bőrtípus csak nyerni fog.

Ha engem kérdezel, szerintem az alappilérek egy helyes rutinban az, hogy gyengéd legyél a bőrrel, legyen az tisztítás, vagy radírozás, rendszeres hámlasztás (nem kll naponta, bőrtípustól és a hámlasztó/radír erősségétől függően elég hetente is akár), megfelelő hidratáló használata, és a fényvédelem. Szerintem ez a négy alap dolog jól megválasztott termékekkel alapvetően sokat javít egy problémás, de még akár egy normál bőrön is. Nyilván, ha neked nincs komolyabb gond a bőröddel, vagy nem érdekel annyira ez a téma, akkor bőven elég a mostani rutinod, de pl nekem elég sok lépésből álló, profi rutinom van, hámlaszt nélkül nem lenne ilyen szép a bőröm, és tonizálni nem szoktam, szimplán azért, mert nem találtam jó árban olyan tonikot, ami nekem jó lenne (vannak nagyon jó tonikok, de azok mind 8-9ezerbe kerülnek, nekem meg arra nincs keretem). A toniknál fontosabbnak tartok egy jó hámlasztót, egy jó fényvédőt, de akár egy gyengéd lemosót is.

De igazából ha neked így tetszik a bőröd, meg vagy vele elégedve, akkor nem nagyon kell mással foglalkozni, csak ha érdekel a téma.

2016. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, nagyon kedves vagy, hogy ennyire részletesen leírtad nekem!
2016. márc. 28. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!