Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg jó az élesztő? (Eltünt...

Tényleg jó az élesztő? (Eltünteti a pattanásokat, gyorsabban nő a szőr, haj, köröm)

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy az élesztős víz eltünteti a pattanásokat, gyorsabban nő tőle a köröm, a haj és a szőr.

Sokan mondták, hogy igaz, így gondoltam rákérdezek itt is.

Tényleg hat?

Milyen fajta élesztő?

Milyen arányban kell keverni a vízzel? Naponta hányszor igyak?

Veszélyei nincsenek?


2010. ápr. 5. 20:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
nemtudom, bocs csak azért írok mert érdekel és hogy elmentse:)
2010. ápr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az élesztő valóban jót tesz a bőrnek, egyél sok húst és halat, mert az alfa l metionin is használ, de a szervezet nem tudja előállítani.
2010. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kamaszkoromban a börgyógyász javasolta (annyira sok és csunya pattanásaim voltak, hogy orvoshoz kellett vele menni), naponta 1 dkg (10g) élesztöt kellett megennem. Ez nem túl nagy adag, igaz, hogy nem túl jó ize van, de le lehet akár egyben is nyelni. Nekem elég gyorsan használt.
2010. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A 20:28-as vagyok: a közönséges sütöélesztöt kellett enni és csak úgy egy darabban lenyelni - vizben feloldva szerintem elég borzalmas lehet. (Nekem úgy ment a legjobban, ha picit megsóztam)
2010. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az élesztő valóban használ.De van néhány alapszabály,amit be kell tartani.

Egy nap ne egyél többet 4-5 dekánál,ha lehet ne vízzel vedd be,hanem magában vagy csak nagyon kevés vízzel.Ha beveszed,egyél utána pár falat kenyeret,és semmiképpen ne igyál rá azonnal semmilyen folyadékot.

Az élesztő a folyadék és a meleg hatására megkel,és ha sok élesztőt eszel,sok folyadékkal,akkor súlyos esetben a beleket felfújja,és kórházba is kerülhetsz.A gyomorban van elég folyadék természetes állapotban is,ez nem tudja túlságosan felfújni az élesztőt.

2010. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet használni külsőleg, belsőleg, de tapasztalatom szerint nem csodaszer.

Nem kell meginni, megenni kell. Lenyeled, kicsi vízzel és jóvan. Nem kell túl nagy adag, a hányszorra nem tudok felelni, nekem nem igazán segített. Próbálkoztam sörélesztővel is, az se nagyon vált be.

2010. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen az élesztő tényleg jót tesz a bőrnek:)
2010. ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
nem kell hozzá víz, egy csipettel egyél naponta. Sok és sokféle B vitamin van benne, ebben rejlik a titka :)
2010. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nekem is az orvos mondta, de nem megy le a torkomon...
2010. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az 1 jó megoldás, ha beveszed pl. egy kanál gyümölcsjoghurttal, és úgy nem is érzed az ízét! :)
2010. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!