Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van bármiféle megoldás a...

Van bármiféle megoldás a vékony szálú haj erősítésére?

Figyelt kérdés

Genetikai okok miatt kevés hajam van, és hogy az még ne legyen elég, iszonyat vékony szálú is, amitől még kevesebbnek tűnik az egész. Létezik valami módja annak, hogy vastagabb hajszálaim nőjenek, vagy legalább több, ha erősíteni nem lehet?


Kapszulákat képtelen vagyok lenyelni, akárhányszor próbáltam, ricinust pedig nem kérek, mert nekem attól csak hullani kezdett.


2016. ápr. 8. 01:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Te írtad hogy genetika... azon nem lehet változtatni. A vékony szálú haj is adott, sose lesz vastag belőle. Ha nő vagy és hosszú a hajad akkor lehet játszani azzal hogy tupír, göndörítés, ezektől többnek tűnik.
2016. ápr. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Póthaj. Nem kell hosszú vagyis hosszabb mint a tied de pár a tieddel megegyező tincstol rögtön dúsabb lesz a hajad.

Más ötlet nincs. Persze vehetsz csodasamponokat de érdemi eredmény nem lesz tőlük.

2016. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Volt már póthajam, de fél évig se bírtam, 3 hetente újra kellett rakni, mert annyira zavart, ha már nem volt erősen rögzítve, a kevés hajam miatt túl feltűnő, és volt, hogy régebben kaptam is rá megjegyzést az utcán, utána szedettem le végleg. Na meg a hajmosásnál, fésülésnél elég macerás, hogy ne tépjem ki véletlen.


De amúgy gondoltam rá, hogy megint visszarakatom, csak jó lenne, ha valami csodaszer mégis létezne.

2016. ápr. 9. 22:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos csodaszer nincs. Vannak ezek a dusito samponok de gondolom ezeken túl vagy már.

Az elseve fibralogy pl hajszalvastagito nem tudom van e benne igazság, én szkeptikus vagyok.

Osszessegeben a genetika az genetika. Ahogy van aki képtelen hízni / fogyni ugyanúgy eladó haj is adott.

Esetleg az alpecin sampon egy próbát meger. Barátnőm felfedezett új hajakat néhány hónap használat után.

2016. ápr. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ne higgy a genetikának! Nem szabad sose emiatt kétségbe esni. Nagymamámnak van egy nagyon jó megfigyelése, miszerint minden külsőleges tulajdonságunk akár óráról órára változhat, így a hajunk és bőrünk minősége, a fogunk fehérsége, stb. Ezt magamon számtalanszor megtapasztaltam. Nekem is vékonyszálú a hajam, ráadásul 3 éve tartósan hullik is, de van, hogy szuperdúsnak látszik, van, hogy úgy nézek ki, mint a szopott gombóc. (Sose turbózom fel, samponon kívül nem használok rá semmit.) Persze ez még önmagában nem megnyugtató, csak gondoltam jó, ha látsz olyan vélekedést is, miszerint a genetika nem mindenható.

Erősíteni kencékkel szerintem hosszú távon nem lehet - sportolj (torna, vagy akár a gyaloglás is jó, azt bárki meg tudja tenni, nincs kifogás), és táplálkozz vitamindúsan, emellett legyél sokat szabad levegőn! Azt nagyon szereti a haj. Én ezekhez próbálom tartani magam. Lehet, hogy ez kicsit nyálasnak, meg motiválósnak tűnik, de szerintem tovább érsz vele, mint egy tubus alpecinnel vagy balzsammal. Emellett nekem az is segít, ha nagyon-nagyon kevés hajsampont használok. Ilyenkor mindig többnek tűnik a hajam - igaz, nem a legselymesebb, de az nekem sose volt szempont. Ó, és ne mosd gyakran, mert attól is "elhasználódik" a haj.

2016. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!