Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg vastagítja a bőrt a...

Tényleg vastagítja a bőrt a szoli? Kozmetikusom utálja mert a bőr alá zárja a pattanásokat

Figyelt kérdés
Utálom a fakó színem, muszáj h szolizzak, viszont néha vannak pattanásaim, amiket a szoli hatására a bőröm alá nyom, és nehéz kinyomni, sebes lesz ott a bőr. Valami megoldás?
2016. ápr. 18. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Erre gondolnak, mikor azt mondják, hogy rövidtávon szépnek tűnhet, de hosszútávon rontja a bőrt.


Nekünk még általánosban lerajzolta a biosz tanárbácsi, hogy a bőr úgy védekezik a nap és a szoli ellen, hogy "befeszül". Ezért lesznek a ráncok, a sok befeszül-kienged mozgástól. És igen, ha látod idősebb (itt most 30-asra gondolok, ami amúgy nem idős, csak szoliévekben) nők bőrén, hogy olyan durva, vastag, mint egy orrszarvúnak.


Megoldás, hogy vagy használsz mást a fakóság ellen - pl. vitaminos szérumot - vagy bevállalod, hogy nemsokára úgy fogsz kinézni, mint egy bőrkanapé.

2016. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Én ilyenről még soha nem hallottam.
2016. ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

"muszáj h szolizzak"


Menj ki a napra inkább. Egyébként meg törődj bele, inkább legyél fakó, minthogy teljesen tönkretedd magad a szolival. Időnként, szezon előtt pár alkalom még belefér, de a rendszeres szolizással sokkal nagyobb bajokat okozol, minthogy beszorulnak a pattanásaid.

2016. ápr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
2-es, és most a tudatlanságodat reklámozod, vagy amiről nem tudtál, az nem létezik?
2016. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos választani kell a szoli és a szép bőr között.Mint kozmetikus én sem ajánlottam soha,mert a bőr mélyén szárítja a bőrt és nem tesz jót a miteszereknek és a pattanásoknak sem.
2016. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Önbarnító nem opció?
2016. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Krokodillá fogsz változni.
2016. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sosem értem miért bolondulnak meg az emberek divatból. Azt hiszik muszáj barnítani a bőrt... miközbe az eredeti bőrszíne a legszebb mindenkinek. A szolitól meg ronda lesz. Ez ellen nincs mit tenni.
2016. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem divatból szeretem ha barna a bőröm, nem tudom hogy te ezt hol szűrted le a kérdésemből mert egy szó sem utal rá.


Többieknek: igen én is megfigyeltem vannak nők akiknek 30felettiek és nagyon vastag a bőrük , viszont én használok rendszeresen bőrradírt így megelőzöm nert mindig egy réteget lehámlaszt így.

És nem tudom én rosszul vagyok ha fakó a bőröm szerintem a kreol bőrnél nincs szebb de kinek mi.

Heti 1x szoktam menni, de lehet az lesz h veszek önbarnítót és így csökken a szoliba járás száma:)

2016. ápr. 19. 10:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem ajánlotta egy bőrgyógyász hogy jaj de szép lesz tőle a pattanásos bőr.. Konkrétan a legjobb szoliban is foltos lettem(!! ahogy a kinti napozástól is), megégtem, a pattanás utáni foltok sötétebbek lettek, több lett stb. Azóta se voltam szoliba, néha-néha ha van időm kiülök de annyira nem szeretem mert megizzaszt és attól is pattanás jön ki a hátamon pl, vettem önbarnító testápolót, párszor kenem vele magam, az elején kell többször, eléri a tetszőleges színt és onnantól csak heti egy-két alkalom elég, sokkal jobban érzem magam. (annyira fehér voltam hogy nincs rám alapozó, így már a világosakat tudom használni).
2016. ápr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!