Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudnám normálisan,...

Secret184 kérdése:

Hogyan tudnám normálisan, sérülés nélkül leszedni kopaszra a fejemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van valami jó módszer arra, hogy teljesen kopaszra szedjem a fejemet? Vagy csak én vagyok túl béna a borotvával? Nem igazán idegen maga a borotva számomra, mivel 25 éves vagyok egy jó ideje kell borotválkoznom, a fejemet mégis szépen összevagdosom közben, így hiába szeretném állandósítani a haj nélküli kobakot, kezdem unni ezt.

2016. máj. 11. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Előtte komolyabb hajnyíró 0-s állással szedd le , nézd meg jó e , utána mehet a borotvahab . Pengével kizárólag lefelé irányba vágj .
2016. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A borotválás megkezdése előtt hajnyíró géppel vágd le a hajadat 0.5 mm-re, vagyis ahogy ezt szokták mondani nullásra.


A borotválás megkezdése előtt mosd meg a fejedet tisztára a zuhany alatt. Majd olyan öt percig áztasd a hajszálakat, jó meleg vízbe, hogy minél rugalmasabbá váljanak vagyis, vele együtt a fejbőr jól megpuhuljon


Vigyél fel a fejedre borotvazselét, és egyenletesen mindenhol kend be vele. Könnyed és gyengéd mozdulatokkal borotváld a fejedet, hagyd, hogy a borotva véggeze el a munkáját helyetted.


A borotválást a hajszálak növekedési irányában megegyezően kezd el, majd, ha szükséges visszafelé is menj végig a borotválandó felületen.


A fejbőr borotválását a tarkódnál kezdjed, ezután térjél át az oldalakra, majd végül a fejtetőnél fejezd be a borotválást.


A munkavégzéshez a fürdőszoba falára felszerelt tükör mellett használj kézitükröt is, hogy jobban lásd, hogy mit csináltál.


Amikor elkészültél, mosd le a fejbőrödet, majd azután kend be a olyan hidralátóval, amely nem tömíti el a bőrpórussókat.


Ezek megakadályozzák a bőr kiszáradását másrészt csökkenti a pattanások kialakulásának a kockázatát.


Minden egyes borotválásnál használj új éles pengét, akkor nem fogod megsérteni a fejbőrt.

2016. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönet a tippekért, ment a zöld. A vizes tanácsot megfogadtam, jó 10 percig áztattam a fejemet, és fürdés közben szedtem le. A múltkori legalább 10 vágással ellentétben most egyetlen sérülés nélkül megúsztam a műveletet.
2016. máj. 17. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:
headblade
2017. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!