Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jojoba olajat használhatok...

Cunciii kérdése:

Jojoba olajat használhatok arckrém helyett? Mivel minden arckrém tele van mesterséges anyagokkal gondoltam csak sima jojoba olajjal kenem le az arcom, elég lenne?

Figyelt kérdés
Mert eléggé hajlamos vagyok pattanásokra és miteszerekre egy arckrém sem tökéletes a bőrömre, mindtől jönnek elő pattanások
2016. máj. 13. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat: évek óta nem használok bolti kencéket az arcbőrömre, de nem csak pár éve, sok-sok éve. Úgy érzem, hogy ez az én bőrömnek jó.


Ezt pedig találtam:

"Jojoba olaj: a jojoba olaj kiváló antioxidáns. Tiszta változatát akár közvetlenül is belemasszírozhatjuk bőrünkbe. Megszünteti a pórusok eltömődöttségét, és eltávolítja bőrünkből a szennyeződéseket. Úgy távolítja el a pattanásokat, hogy közben hidratálja bőrünket, ezért különösen ajánlott száraz bőrűek számára."

Innen: [link]


Még nézz utána az olajos arctisztításnak is.


Az olaj alá pici (tisztított) vizet talán érdemes pacsmagolni.


Vigyázz azonban az illóolajok használatával arcbőrön,mert némelyik fényérzékenyítő és sok weboldalon ezt nem jelzik.

Csak azért írtam az illókról is, mert ha elkezdesz a természetes szerek iránt érdeklődni, akkor szerintem azokhoz is ki fogsz lyukadni. :-)



Pattanások és mitesszerek ellen: hát, tudod, ezek ellen belülről is érdemes ám tenni, nem csak kívülről. Táplálkozásodat valószínűleg meg lehetne változtatni az ügy érdekében.

2016. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehát az olajos arctisztítás és a víz pacsmagolása az olaj alá - az két különböző téma.


Az olajos arctisztításnak feltétlenül nézz utána akár külföldi oldalakon is. Nagyon ajánlják pattanások ellen is.

2016. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
énis sok jót olvastam jojoba olajról ezért is akarok venni:) de illó olajokat nem szeretném kipróbálni mert szerintem azok csak arra valók hogy elvegyék egy olyan termék szagát ami nem valami kellemes, meg nem is hasznosak a bőrnek :)
2016. máj. 14. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Oké! :-)


(Az illóolajoknak egyértelmű gyógyhatása is van, bár biztosan sokan használják illatuk miatt is. A 100% természetes illóolajok növényekből vannak kivonva.)

2016. máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké :D köszönöm a választ
2016. máj. 16. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!