Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek mi a legjobb...

Szerintetek mi a legjobb szőrtelenítési mód?

Figyelt kérdés

Borotva, gyanta vagy epilátor?

Most borotválom a lábam ès ezt olyan 3-4 naponta újra kell csinálnom.

Olvastamtam ,h ez nem a legjobb módszer mert,h erősebb lesz tőle a szőr. Tehát ezt leszeretnèm váltani vagy gyantára vagy epilátorra!

Szerintetek melyik a jobb?

Ha gyantát használtok akkor milyet ès mennyi idő múlva kell megint gyantázni?

Ès mekkorára kell egy újjabb gyantázás előtt megnőnie a szőrnek? Könnyű otthon használni vagy szenvedtek vele? Igaz az h ha valaki rendszeresen gyantáztat egy idő után egyre kevesebb ès kis nem látható szőre lesz?


Az epilátort egyszer próbáltam,de abbahagytam mert nagyon fájt. Igaz akkor voltam 13 èves ès nem volt vlm nagy a fájdalom küszöböm. De mára már elèg jól tűröm a fájdalmat.

Az epilátort milyen gyakran kell használni? Mekkorára kell megnöveszteni a szőrt,h kibírja tèpni? Melyik fajta a legjobb?


Előre is köszönöm a válaszokat!

14/L



2016. máj. 14. 11:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jah ès ha valaki folyamatosan epilátort használ egy idő után csökken a szőr mennyisège ès nem lesz olyan sötèt színe?
2016. máj. 14. 12:00
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

A szőr nem változik meg attól hogy bárhogy is szőrtelenítesz, nem lesz erősebb, se másabb a színe, mindig olyan nő vissza amilyen van. Genetikán múlik. Ha erős a szőröd és fekete akkor az nő vissza mindig.

A gyantával az a gond hogy legalább fél centis szőrt kell növeszteni ahhoz hogy kiszedje. Nyáron nem túl jó hetekig szőrösen járni. Epilátor jobb, az kiszedi a kinövő kicsi szőrt is, ezt gyakran kell használni, mikor már jön ki a szőröd, érzed hogy tüsi, akkor rögtön használhatod.

A gyantát nehezebb használni is, macerásabb, mert melegíteni kell, felkenni, papír rá, letépni, lemosni olajjal, azt is lemosni... az epilátort meg előveszed és használod, majd fertőtlenítesz. Egyszerűbb.

De van akinek a bőre érzékeny, arra csak a borotva jó, mert az a legkíméletesebb.

Epilátor első alkalommal sok szőrt kell hogy kiszedjen ezért fáj nagyon, a többi alkalommal már a kevés kinövő szőrt szeded csak, az nem fáj csak minimálisan. Gyantával mindig sok szőrt szedsz, az mindig ugyanúgy fáj. Habár valamennyire hozzá lehet szokni. Próbálkozz neked mi válik be jobban.

2016. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Èrtem. Akkor majd előszedem a szekrèny aljából ès újra megpróbálkozok vele,remèlem beválik. Köszi a valaszt :)
2016. máj. 14. 12:18
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem az epilálás tovább tart a gyantázásnál, még akkor is, ha a gyantázásba minden "macerát" beleszámolok. És valahogy nem is olyan tartós, meg sokkal kellemetlenebb. A gyanta a legjobb. Kivéve hónalja, mert azt egyszerű epilálni tényleg. Persze 14 évesen nagy kérdés, hogy mire szánnak a szüleid, de szerintem kb. 3-4 hetente ki lehet bírni egy gyantáztatást szalonban. Neked még úgyis csak a lábad kell, intimet nem.
2016. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát ha az epilátor mègse jönne be,akkor marad a gyanta.

De majdmèg úgy is beszèlek anyummal, aztán majd meglátjuk.

Koszi a valaszt :)

2016. máj. 14. 12:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a szőröd. Nekem erős, borotva egyből ki is húzva, két naponta vagy naponta kellene csinálnom. Én epilálok. Valóban kevesebbnek látszódik egy idő után a szőr és világosabbnak is. DE! Mivel nekem erős szőröm van, folyamatosan beszakadnak a szőrszálak. Szőrbenövés, szőrtüszőgyulladás elég rendesen előfordul. Tisztítani kell epilálás után alkohollal, és nem árt egy erős bőrradír használata sem. Olyat is ismerek akinek bőrgyógyászhoz kellett vele mennie. De nyilván ez nem első alkalom után fog látszódni és egy idő után helyre jön, ha abbahagyod. Szóval ezt a módszert inkább csak akkor, ha nem annyira erős a szőröd. És légyszíves kívülálló szemmel nézni, mert nekem van olyan ismerősöm aki folyton nyavajog, hogy jujj de erős a szőre, meg milyen szőrös már a lába. Aztán oda megyek és kb. nagyítóval kellene néznem hogy lássam rajta a szőrt, aztán még be is vallja, hogy egy hónapja nem borotválta. De irigylem az ilyen embereket.

Szóval szerintem próbáld ki az epilálást, aztán majd pár hónap alatt meglátod az eredményt, hogy esetleg van-e vele gond. Egy idő után megszokod, legalábbis nem lesz már annyira intenzív a fájdalom. Ja és a szőr nagysága az olyan, hogy ne hagyd túl hosszúra, mert jobban fáj. A kicsit meg nem biztos, hogy ki tudja még szedni. Olyan 2-5 mm között szerintem az ideális.

A gyanta meg olyan, hogy lehet én vagyok a lusta, de itthon nem maceráznék vele. Ezt én inkább kozmetikusra bíznám, ha olyan helyen laksz. Csak hallomásból tudom, hogy egy idő után elméletileg 2-4 hetet is kibírhat és gyengíti a szőrt, valamint tövestől tépi ki. Ezt is igazából ki kell próbálni, van aki bírja, van aki nem.

Hátránya, hogy itt talán hosszabbra meg kell hagyni a szőrt, hogy a gyanta ki tudja szedni.

Hát kb ennyi, amit érdemben hozzá tudtam szólni. :)

2016. máj. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem is olyan eros,sotet. Aprilis ota borotvalom. Kb 3 napig jo es utana mar tusis. De altalaban hagyom es csak 5-6 naponta borotválom
2016. máj. 14. 13:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez egyéni h neked melyik módszer jön be. Nekem világosabb, gyengébb szőröm van, de a lábam egyáltalán nem bírja az epilálást. Próbáltam már többször is, de mindig az lett a vége hogy kb az összes szőrtüszőm begyulladt és 2-3 hét volt mire rendbe jött. Viszont a karomon lévő szőrt epilátorral szedem le és semmi baja nincs itt a bőrömnek.
2016. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nos én először a gyantát használtam de csak hónaljon és nekem szenvedés volt. Mármint a fájdalmat bírtam csak azt nem ami utána volt. Én hideggyanta csíkokat használtam amivel semmi macera nincs de utána hetekig ki volt pirosodva a bőröm a területen hiába használtam olajat vagy akármit. Aztán kipróbáltam az epilátort. Először nagyon fájt (lábon) de megszoktam a fájdalmat és mára már egyáltalán nem zavar. Aztán kipróbáltam hónaljon és ugyanez volt a tapasztalat. És ráadásul utána egyszer ápoltam le és nem volt semmi pirosodás sem fájdalom. Igaz itt is várni kell egy kicsit hogy megnőljön de nyárra tökéletes tartós és nekem nem is macerás. A fájdalmat pedig ennél meglehet szokni szerintem a gyantánál nem vagy legalábbis nekem nem sikerült. Szóval én az epilátort preferálom. Remélem tudtam segíteni! :)
2016. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen,segítettèl. Ha így hozzálehet szokni a fájdalomhoz akkor az epilátor lesz a nekem való. Remèlem bírni fogja a lábam...ha nem akkor majd probalok mast. Koszi mindenkinek
2016. máj. 14. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!