Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Striára lehet tetoválni?

Striára lehet tetoválni?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időszakban igen nagy számban jelentkeztek a karomon vöröses színű striák, és nagyon kétségbe estem. Elkezdtem tenni ellene (súlyprobléma), de azt olvastam, hogy nem lehet tenni ellene semmit. Ha kitetoválom a stiáimat bőrszínűre, akkor azzal lehet javítani a helyzeten? Tényleg nincs semmi megoldás ellene (akármi jöhet, ártól függetlenül minden megoldás érdekel).

2016. máj. 24. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet rá tetováltatni, de bőrszínűre?....

Nyáron el fog ütni, meg szerintem amúgy sem fogja tudni 100 %-ra eltalálni, hogy milyen színt rakjon rád.

2016. máj. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A striák bőrszínűre vagyis gyöngyszínűre halványodnak,ezért nem érdemes.Inkább ápolni kellene feszesítő krémekkel.
2016. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15%

Szia!


Ha tetováltatással akarod elfedetni, akkor élénk színeket kell használni. Valami színes minta, ami elfedi.

Sima bőr színnel nem lenne túl szép, több okból sem. Első az, hogy a bőrszín változik, míg a tetoválások színe nem. Ha lebarnulsz, jobban látszik, illetve télen, amikor fakó a bőrünk, akkor is jobban látszik.

Striákat sokféle képen lehet eltüntetni. Egyik az, hogy visszaáll az eredeti alakod (ha fogytál, akkor hízol, ha híztál akkor fogysz), és elég testápolózni (hidratálni) és mozgatni.

A másik, hogy különféle krémeket (akár feszesitő, akár mélyhámlasztó...stb.) felváltva használni, hogy a stria helyén lévő "szakadás"-t benője a bőr.

Létezik lézeres megoldás is, vagy ha nagyon vészesek a repedések, akkor akár bőrátültetés is. Kollagén, és a botox is segíthet, bár ezek eléggé drasztikus kezelések már.

Normális esetben a striák elhalványodnak szép lassan. Ezt vitaminokkal, tornával és hidratálással lehet elősegíteni. Rengeteg cikk foglalkozik ezzel az interneten és a különféle újságokban egyaránt.

De ha ellátogatsz egy bőrgyógyászhoz, akkor ő is el tud mondani sok dolgot róla.

2016. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit fogybi kezdesz, a striák is visszamennek bőrszínűre. Felesleges rátetováltatni, használj feszesítőkrémet, ahogy a korábban szóló is javasolta.
2016. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!