Mi az a pigmentfolt?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne mert jártam szoláriumba és szerintem attól jelentek meg.Pontosan nemtudom mi lehet ez az arcomon de kb 50-50re osztódnak el az arcomon a világosabb és sötétebb foltok.A pigmentfolt és májfolt között mi a külömbség?Melyik lehet nekem?Egyébként régen 2-3 világos kis folt volt mostmár összevissza fehéredik az arcom...
2010. ápr. 11. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A májfolt az sötét, ha jól tudom, de ez nem biztos.

A pigment folt, az ahol nem barnul a bőröd, fehér marad, hiába napozol. Pontosabban pigmenthiány, ott nincs elég a bőrödön. Ezzel nem szabad szoliba járni. Az egyik ismerősömnek kezdetben kicsi foltok voltak, mostmár az egész testén nagyok. Van rá gyógymód. Pontosan nem tudom, valami port kell kevernie, azt meginni, és utána pontosan 1órával szolizni.

Ennyit tudok, ha nem jó, akkor majd vki kijavít. Az ismerősöm viszont tuti így csinálja, h nem látszódjon annyira.

2010. ápr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Légyszi leírnáod hogy készül ez a por vagy hogy is kel ezt csinálni?

Egyébként köszi :)

2010. ápr. 11. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Hú. Én nem tudom. Bőrgyógyászhoz ment el, ott írták fel neki, vízzel össze kell keverni, és meginni. Most nem emlékszem, h miután ezt megitta 1, vagy 6 órával kell mennie szolizni. El nem tüntek a foltok, de csak közelről látszanak, mert picivel világosabb, mint a többi helyen. Ezt heti 2 alkalommal csinálja. De ő már olyan szinten folots volt, hogy pl az egyik szeme, is tiszta fehér, a karjai végig, kevesebb volt rajta a barna rész, mint a fehér.

Ennyit tudok, remélem azért segít.

2010. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Látni kellene az arcod.A májfolt ugyanúgy pigmentfelhalmozódás.A napfény az uv sugárzás indítja be a pigmenttermelődést.Magas fényvédő krém a megoldás,hogy mostmár ne rosszabbodjon tovább.A májfolt mindíg megvan a bőrön.
2010. ápr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amugy érdekes módon úgy vettem észre hogy zuhanyzás után főleg fürdés után pláne ha megmosom az arcom tusfürdővel közbe na akkor láccik utána jobban!
2010. ápr. 12. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!