Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SOS! Nem vagyok jártas a...

SOS! Nem vagyok jártas a sminkben, de ballagáskor szeretnék magamnak készíteni egyet. A korrektorral gyűlt meg a bajom?

Figyelt kérdés

Szóval, elég ritkán sminkelek, csak ha szórakozóhelyre megyek, de akkor is csak alapozó + valami kis szemkihúzás.

Gondoltam most gyakorlok kicsit és a ballagásomra, pénteken készítek egy szebb sminket.

Vettem egy ilyen korrektor palettát [link]

Most nézegetek valami oldalt róla,hogy mit hova kell kennem és közben próbálgatom.

Mensis időszakban vagyok, szóval sok pattanásom lett, ezeket először lekentem a zöld színűvel, majd a szemem alatt a világossal és kontűröztem. Azt is olvastam,hogy ezek után kell az alapozó.


Itt kezdődött a problémám, ahogy ezekre kentem szivaccsal az alapozót mind elkente a korrektort, és levitte a pattanásokról a zöldeset így újra csak pirosan látszanak.

Mit csináltam rosszul? Illetve a kontűrt is az alapozó előtt vigyem fel? Vagy inkább utána a sötétebb vonalakat?

Örülnék ha segítenétek és adnátok pár tanácsot.


2016. jún. 1. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Hülyeség volt palettát venni. Egy szín elég, hiszen nem akarsz egy fél lakótelepet kisminkelni, ahol van kínai meg néger is...


Az alapozó az első, amit fel kell kenni, arra tapad minden smink, a korrektor is. Kevesebb is kell korrektorból akkor. Dolgozd el a korrektort szépen, és púderezd le a végeredményt.

2016. jún. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de ha az alapozóra kenem mondjuk a zöldet a pattik miatt, akkor nem maradok zöld? Azért vettem palettát mert nagyon olcsón jutottam hozzá egy lánytól.
2016. jún. 1. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó minőségű lehet.


Biztos, hogy most kell elkezdened ezt? Szerintem ha nem megy, megérné sminkest fogadni, aki meg tudja csinálni, és minőségi termékekkel dolgozik.

2016. jún. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy most lenne érdemes megtanulnod kontúrozni. Főleg nyolcadikban. A zöld korrektor arcpirosságra van főleg, a pattanás más téma. De szerintem is elég általában egy szín. Rá az alapozó. Aztán ha kell, még rá korrektor. A zöld nem kell, hogy elfedje meg semlegesítse a pirosat, azt a tónust veszi ki, amit a bőrszínű nem tud, így együtt hatásosak lesznek, viszonylag. Én a korrektort a szemem alá kenem és kész. Rá BB krém, rá púder, szemöldök és spirál, ballagásra ki is húztam a szemem és kész (gimis ballagás).
2016. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Mert kened. Ha korrektort raksz alulra, akkor a fölött az alapozót bele kell tapogatni a bőrbe, nem pedig rámázolni vagy rákenni. Bármilyen minőségű korrektort leszed, ha utána akár ecsettel, akár szivaccsal mázoló mozdulatokkal rámész. Tapogasd, ütögesd bele a bőrbe, ne kend, fixáld le púderrel, és szuper lesz.

Kontúrt alapozó után.

2016. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sunshinedoll ***** válasza:
Ja, még valami: ha színkorrekciót csinálsz, pl pirosságot zölddel, akkor alapozó alá kendd, de ha mondjuk egy pattanást, bőrhibát akarsz lefedni, akkor mehet a korrektor (bőrszínnel megegyező) az alapozó fölé, és szépen ütögesd rá a bőrhibára. Púderral fixálod, és jó lesz. Alapozó alá csak színkorrekció, de szerintem az abszolút nem muszáj, bár most megint elég felkapott lett...
2016. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! 12-es vagyok egyébként.

Kontúrt már csináltam, de 2 alapozóval, korrektort nem használtam még soha, ezért tettem fel a kérdést, hogy azzal mit és hogyan. Sminkeshez többet nem megyek, egyszer voltam és borzalmas lett, akkor határoztam el,hogy soha többé, inkább megtanulom én.

2016. jún. 1. 20:03
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:)
2016. jún. 1. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Azt hittem, mindenhol egy hónapja volt a ballagás, mint nálunk.
2016. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!