Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon elkeseredett vagyok.24...

Tamuska kérdése:

Nagyon elkeseredett vagyok.24 éves leszek és az arcom még mindig tele van pattanásokkal. Minden létezo dolgot mar kipróbáltam, arclemosó, krémek, heti 2x peelingezek. Kinottem a tini korbol akkor milehet a gond?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót is szedek,irattam ki ujat direkt pattanásokra ,de nemhasznál sot mindha rosszabb lenne,ez a mellékhatása lehet mielott tisztulni kezd?lefekvés elott skinoren krémet használlok,de semmi extra ..tegnap elott felkentem es reggelre fehér pattanások jelentek meg..aloeverát is használtam pár napigde az se volt eredményes..segítsetek ...mer mar emberek koze sem akarok nagyon menni,alapozo felkenése után pár órával az arcom olyan mind a diszkogomb mer alapbol nagyon zsíros..

#mitesszer #akne #zsírosbor
2016. jún. 4. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján minden sz*rt kiprobáltál már, pont ez a baj több kárt okozol, a legtöbb pacsulitól csak zsírosabb lesz és rosszabb, ennyi idő után ha sikerül is eltüntetned olyan lesz az arcod, mint egy leboömbázott terület, tiszta kráter...

Annyíit kellett volna tenned, hogy elmész egy bőrgyógyászhoz, felír neked egy gyógyszert, mellé lehet krémet is, és életre megszabadulsz tőle...

Legnagyobb hülyeség hallgatni mások tanácsaira, mert ahány ember annyi bőrtípus, lehet valakinek mákja van és épp bejön neki, a másiknak meg úgy begyullad az arca, hogy még asötétben is világít...

Bőrgyógyász, bőrgyógyász, bőrgyógyász...és egy kiméletes kozmetikus, aki felgyórsítja a folyamatot...

A francos kozmetikumokat, meg bio ilyen-olyan marhaságokat meg dobd ki...

2016. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és arra számíts, hogy amiért eddig vártál vele hosszadalmas lesz a kezelés, nekem egy évig tartott, és voltak mellékhatások, pl kegyetlen szájszáradás meg napérzékenység...de azóta sehol nem jelenik meg rajtam.
2016. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Voltam bőrgyógyàsznàl és nem is egynél és semmi sem segített.most a roaccutant tablettara gondolsz? Gondoltam mar ra de fellek a mellekhatasoktol.
2016. jún. 4. 16:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Nerm azt szettem, most nem jut eszembe a neve az egyik legerősebb antibiotikum volt, amit adhatott, teljes labor is kellett hozzá. Nem tudsz mást csinálni kell a gyógyszer, mert ez nm csak felületi dolog, ha csak krémezed, lehet eltűnik, de vissza is tér, sőt gyógyszer ellenére is vissza térhet, azért kell egy évig szedni, mert beépül a szevezetedbe, én is féltem, hogy kis idő után kezdhetem előről, de már sok év eltelt és semmi...

Ha nem kezded el minél hamarabb annál jobban nyoma marad, jobban megéri neked ha egy életre rücskös lesz az arcod?

Keress fel magán bőrgyógyászt, ha nem találsz értelmeset, azok garanciát is vállalnak.

2016. jún. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mellékhatás nekem a szájszárasság volt ami idegesített leginkább, de arra meg van szőlőzsír stb.
2016. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A bőrgyógyászok nagy része félvállról veszi és a szükséges kivizsgálások töredékét sem kéri. Max felír egy krémet, a rosszabbak megdobnak isotretioninnal és kész. Meg szedjél fogamzásgátlót. Amit szintén kivizsgálás nélkül felírnak.

Na akkor nézzük sorra.

1. Rutin vérkép. Ha van eltérés, lehet az alapján is vizsgálódni.

2. Góckutatás. Mert ha valahol gyulladás van a szervezetedben, az lehet ok. Elsősorban egy alapos fogászati, nőgyógyászati, fül-orr-gégészeti vizsgálat kell. De lehet gyulladás a bélrendszerben is.

3. Endokrinológiai vizsgálat. Ha a fogamzásgátlótól még rosszabb lett a bőröd, akkor tuti van valami hormonális problémád.

4. Allergia. Ételre, pollenre, vegyszerre, állatra, bármire. Nehéz megtalálni, de lehet ez is ok.


Persze az is lehet, hogy bagózol, döntöd magadba a kólát meg csupa szemét kajával tömöd magad. Mert ugye az életmód is számít.

Ha a telefonodat, sminkeszközeidet, párnádat nem takarítod elég gyakran, az is gond lehet.


Persze ezeket nem egyszerű végigzongorázni. Sok idő, pénz, macera sajnos. És azt is vedd bele, hogy egy-egy kezelésnek, krémnek legalább 2-3 hónap kell, hogy kifejtse a hatását. Legyél türelemmel, egyik napról a másikra nem fog csoda történni.

2016. jún. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!