Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a bőrömmel? Milyen...

Mit tegyek a bőrömmel? Milyen pakolást, krémet, vagy házi praktikát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Elég sok pattanás van az arcomon, aprók is és nagyobbak is. Az a baj, hogy sokszor kinyomtam, amikor még nem kellett volna. Ráadásul utána folyton elkaparom, szinte észre sem veszem, csak úgy kapargatom a homlokomat. Egyébként nem tudom eldönteni, hogy milyen a bőröm, mert bár ott vannak a zsíros részeken a pattanások, viszont közben száraz... na ez furán hangzik, de én sem értem. Használtam kamillás arctisztítót, VerMixet, ezek ugye szárítják. De sokszor meg olyan, mintha hámlana a bőröm, olyankor sudocream-t kentem rá, vagy a hegekre Neogranormont. Nem tudom, mihez kezdjek, csúnya a bőröm.

2016. márc. 4. 21:15
 1/6 A kérdező kommentje:
14/L vagyok, ez kimaradt
2016. márc. 4. 21:19
 2/6 VirágésBence ***** válasza:
Kombinált a bőröd hivatalos típusa. Pattanások ellen nagyon jó mézes, kamillás, ecetes, teafaolajos, szódabikarbónás, aspirines tippeket találsz. Fontos, hogy betartsd a megfelelő arcápolási lépéseket. Sminklemosás(ha sminkelsz), mélytisztítás, tonizálás, hidratálás. Az én arcápolási rutinom: lemosom a sminkemet micellás vízzel, majd kénes szappant és arctisztító kefét használok, ezután egy házi arclemosó tonikkal (egy közepes uborka, 50ml almaecet, pár csepp teafaolaj) tonizálok, majd az én bőrtípusomra megfelelő terméket használok. Kombinált, zsíros bőrre is vannak kifejezetten jó hidratálók amik nem fogják kiszárítani a bőröd. Igazából neked kell kitapasztalnod, hogy melyik termék válik be, de ajánlom, hogy böngéssz a neten. Krémekre, arcápolókra, összetevőkre vagy természetes alapanyagokra a kremmania.hu oldalon keresgélhetsz, a konyhai/házi szépítő szereknél néha egy-egy recept is van. Ha gondolod egy kozmetikus is segíthet megtalálni a neked megfelelő termékeket, akár készítenek is kifejezetten a te bőrtípusodra néhány kozmetikában.
2016. márc. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Van itt olyan esetleg, akinek az enyémhez hasonló bőrtípusa van?
2016. márc. 4. 21:38
 4/6 anonim válasza:

kefír+élesztő=pattanások ellen

paradicsomlé+víz+liszt=pattanások ellen

reszelt alma+natur joghurt= hámlasztás

túró+uborkalé+élesztő+méz=pattanások ellen, hidratál, puhít

natúr joghurt magában vagy mézzel= hidratál


most ezek jutottak eszembe amiket en is szoktam csinálni, nagyon jók!

18/l

2016. márc. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért egy jó kozmetikus lenne a megoldás. Kitisztítja és ellát tanácsokkal is.
2016. márc. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is! 2# ma kipróbálom az egyiket :)
2016. márc. 5. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!