Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van ennyi "pattanás" a...

Miért van ennyi "pattanás" a fejemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Először is amit tudni kell, hogy már nagyon-nagyon régóta küszködök a pattanásokkal ami érdekes módon, csak a hajas fejbőrömön van. Észrevehettétek, hogy "" jelek közé raktam a kérdésben a pattanásokat - ez azért van, mert már magam sem tudom, hogy ez mi a franc..

Már voltam 3-4 bőrgyógyásznál, és szinte mindent kipróbáltam, semmi se használt, egyedül annyi, hogy amikor a gyógyszert szedtem, akkor arra az időre, ameddig szedtem elmúlt, csak az volt a baj, hogy miután a gyógyszer elfogyott 2x 3x annyi pattanás jött a fejemre. Általában, mikor nincs gyógyszerem és már régóta nem szedtem, akkor egy 5forintos nagyságú tiszta terület nincs a fejemen annyi pattanás van rajta. Ennél zavaróbb dolog már nincsen, nem tudok aludni, mert ahogy leteszem a fejem elkezd fájni, meg csak úgy alapból is fáj, ha hozzáérek. Voltam már vagy 5 vérvételen, hogy mi van már, minden jó lett, akkor vizelet mintát is kellett vinni az is jó lett, akkor megpróbálták kitenyészteni, hát, ha valami baktérium, nem tenyészett ki semmi, pedig több mintát is vettek a fejemről.


Összegezve, amit kipróbáltam:


-5-6 féle (erős)antibiotikum, valószínüleg sikeresen tönkre tettem a májam és a vesém is velük..Köztük van a mások és az orvosok által is istenített SOTRET, ami semmit se használt, pedig több, mint 1 évig szedtem és mindig emeltük a dózist.... a többinek a nevét nem jegyeztem meg..


-Teafa olaj(na ettől kb 10x annyi pattanás lett rajtam)


-Mindenféle kenőcsöt(antibiotikumos kenőcsöket is), semmi


-Sokat használtam fejhallgatót mondom lehet allergiás vagyok rá.Több hónapig nem

használtam és az eredmény az lett, hogy ahol fent volt a fejhallgató ott mindig kevesebb pattanás volt, na most oda még több jött. Amúgy elmentem ilyen kivizsgálásra is, hogy allergiás vagyok-e valamire, semmire nem voltam az.


-akkor a tollpárnát is leváltottam mondom lehet a tollak miatt van, semmi se történt.


-más étrendet is próbáltam, semmi


-elkezdtem edzeni + focizni + többet a szabadba lenni + napozni, mert lehet nem mozogtam eleget, semmi se történt.


-Akkor kidobtam az összes tusfürdőt és sampont, csak ilyen fertőtlenítőbe mostam hajat, semmit se használt, akkor kipróbáltam tengeri ásványos sampont, az se használt, akkor másféle samponokat, de semmi se használt......


-Volt pár nagy anyajegyem a fejemen, mondom lehet azért vannak a pattanások is, levetettem őket, de nem használt semmit..


-Akkor a dezodorokra(mindenféle spray-re) gyanakodtam, egy ideig nem használtam őket, csak azt golyósat, vagy felváltva, semmi se történt.


-Akkor egy ideig csak vizet ittam semmi mást, de semmi


-Elkezdtem C-vitamint is szedni folyamatosan felszívódót + mellé mindenféle vitaminokat, semmi


...................................


Még sok mást is kipróbáltam, de csak ennyi jutott az eszembe. Nagyon sok vizsgálaton voltam és mindent kipróbáltam, amit az orvosok mondtak semmi nem használt, tehát ők se tudják mi bajom.


Más is küszködik hasonló gonddal?

A válaszokat/tanácsokat előre is köszönöm.



2016. jún. 5. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el kozmetikushoz szerintem :)
2016. jún. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de ott ő csak annyit csinál, hogy kibökdösi tűvel letörli és bekeni fertőtlenítővel, ezt is próbáltam már, de nem használt.
2016. jún. 5. 11:18
 3/3 anonim válasza:

Sikerült megoldást találnod rá?

Nekem is ugyanez a gondom és elég sok mindent kipróbáltam, amit írtál is. Ami viszont segített sokat az a napi fejmosás szalicilsavas samponnal (Balea) és a candida étrend, kiegészítve napi minimum 8 óra alvással és a stressz csökkentésével, valamint probiotikus ételekkel/ italokkal (kombucha, joghurt, kefir, savanyú káposzta).

2018. okt. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!