Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Semmi nem volt elég hatásos a...

Semmi nem volt elég hatásos a pattanások ellen! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A pattanásaimmal vannak gondjaim, ès az a legelkeserítőbb ,hogy már sok dolgot kipróbáltam, olcsó szutykoktól kezdve a fulldrága gyógyszertári szerekig, de egyik sem volt igazán hatásos.

Nem kenem túl sok krèmmel, most egyet használok, ami hátt.. valamikor hat, valamikor nem. Olvasgattam a kèrdèseket, ès tudom a szokásos szöveget:tonik, szappan (DE Milyen?!) pakolás.. Stb . Elèg zsíros bőröm van, jelenleg bőrszínű, apró de sok kis dudor van az arcomon, ès az orrom is tele van miteszerekkel.

1

Azt olvastam, hogy a miteszereket ki kell tisztítani. Hogy? Elmèletileg gőzölèssel. Na de hogy tudnèk gözölni? Hajoljak főzès közben az edèny fölè, vagy mi?

2

Elmèletileg kozmetikus is tudna segíteni, de fogalmam sincs hogy hova menjek, egyèbkènt Kecskemèten èlek.

3

Ha szereket ajánlanátok ,akkor szeretnèm ha tapasztalatokat írnátok, ès esetleg azt is megsúghatnátok, hogy mik nem váltak ne nektek. (Termèszetesen a bevált módszerekkel együtt) Házi, vagy gyógyszertári praktikákat, recepteket is megköszönnèk 😉

Vègsősoron az, hogy hogyan "kezelem" a bőröm.(hátha valamit rosszul csinálok)

Minden reggel ès este, az Avonból rendelt, lila tonik, ès kerek vattapamacsok segítsègèvel letisztítom az arcom.

Ezek után egy jó alapos arcmosással folytatom, amihez általában nem használok semmilyen szappant. (Őszintèn szólva nem tudom milyet kène :/ )

Ezek után vèkony rètegben felkenem az arcomra a Sèmium Global nevű, gyógyszertárban kapható krèmet.

Ha valaki szánna rám egy kis időt, privát üzeneteket is fogadok. Előre is köszönöm! 😊



2016. jún. 21. 22:16
 1/6 anonim válasza:

Nos, én a gőzölésről annyit tudok hogy azt úgy kell, hogy egy kicsit nagyobb tálkába gőzölgő vizet eresztesz, és fölé hajolsz, és a fejedre teríted a törölközőt, kb úgy, hogy úgy nézzen ki mintha szaunázna a fejed :D És ezt max 10 percig vagy meddig, célszerű beállítani a telefonodat ébresztőre, hogy mikor telik le az idő, hogy ne keljen kibujkálni állandóan a törülköző alól, mert úgy nem lesz olyan hatása.

(persze ezt a fajta gőzölést a barátnőm csinálta, lehet vannak más fajták is)

Nos a pattik ellen én is küzdöttem és küzdök, énis kenegettem, de végül egy módszer bevált (többé kevésbé) még mindig van patti az arcomon, de már nem annyi, elég ritkásan. Nekem az az egy dolog segített, te is kipróbálhatod, hogy abba hagytam a kenegetést másfél hétre, és ez alatt a másfél hét alatt napi 2x (nem többször mert az csak ront!) bevizeztem a törülközőt hideg vízzel, utána körkörösen átdörzsöltem vele az arcom, utána ugyanígy csak a száraz részével, másfél hét utánra már lesz eredmény biztosra, ha nem is komoly, de annyi, hogy jól fogytak, legalább a felére, és ha ezt rendszeresen csinálod, így is marad, nem lesz olyan sok pattid. (nekem is a kenőcsök meg a szappanok hol segítettek, hol rontottak, de ez a vizes dolog ami inkább segít mint ront) Persze mindenkinek más segít, de érdemes sokmindent kipróbálni, mert így tudjuk meg hogy mi a jó.

Szóval ennyire ne ess kétségbe, sok embernek ilyen problémája van különböző korosztályokból, és te is megtalálod a választ, hogy hogyan kezeld, szurkolok ;)

2016. jún. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Ki fogom próbálni 😤 😊
2016. jún. 22. 10:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.A helytelen életmód miatt is lehetnek pattanásaid.A limken egy cikket találsz,én miután el olvastam és véltoztattam kicsit a szokásaimon szinte teljesen elmultak a pattanásaim.Remélem te is így leszel vele. :)


[link]

2016. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia

Keverj össze szódabikarbónát mézzel,este kend fel,hagyd fennt legalább negyed óráig és aztán mosd le szigorúan meleg vízzel.

Sok pattanásom volt,amíg el nem kezdtem ezt használni. Azóta minden jobb:)

2016. jún. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem kérem szépen az használ, hogy bedörzsölsz a bőrödbe egy egyszerű pipereszappant, és egy fogkefével átdörzsölöd. Kitisztulnak a pórusok, és ráadásul össze is húzódnak. A pattikra egy szimpla gyógyszertári szert használok, aminek pillanatnyilag nem ugrik be a neve. Valamilyen sav... Na nem sósav, nyugi...Olyan 6-700 Ft körül vettem. Két hét alatt olyan volt az arcom, mint két-három évvel ezelőtt, mikor még semmilyen baja nem volt az arcbőrömnek.
2016. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, bár attól tartok, a "valamilyen sav" megnevezés nem túl hasznos számomra. Mindenesetre köszönöm, hogy időt szántatok rám. Utóbbi válaszoló, ha eszedbe jutna annak a szernek a pontos neve, azt örömmel venném :) :d
2016. jún. 25. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!