Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kókuszolaj pattanásokra?

Kókuszolaj pattanásokra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már van ilyen kérdés, viszont az enyém nem pont olyan. Nekem nem szó szerint pattanásos a bőröm, és ezért nem tudom, hogy mit kellene használnom rá. Nem zsíros a bőröm. Illetve kicsit zsírosabbak az orcáim, de példáum az orrom, az orrom feletti rész, és az állam is eléggé száraznak mondható. Nem is tudok magamnak rendes diagnózist felállítani, hogy milyen tipusú, ezért nem is veszek semmiféle kozmetikumot, mert nem tudnék választani.

Mostanában néha néha előjön egyszerre mondjuk 3-4 pattanás az arcomon, de nem gigantikus méretű, viszont az a gondom, hogy a helyük ott marad. Nem szoktam nyomkodni sem, csak ha már olyan fehér, hogy magátol is kipukkadna, de egyébként általában hagyom leszáradni. Viszont mostanában olyan bőr alatti pattanások jönnek ki, amiknek valamiért megmarad a helyük. És így már rengeteg kis piros vagy sárga "heg" marad az arcomon, ami zavar. Azokra gondolom nincs rossz hatása a kókuszolajnak, viszont attól félek, hogy több jönne ki, mert olvastam, hogy komedogén meg stb. és eldugítja a pórusokat... Nem tudom mit csináljak. :(



2016. júl. 6. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Kifejezett arcolaj van erre a célra a kókuszolaj nem.
2016. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha hajlamos vagy a pattanásokra akkor lehetőleg semmilyen olajat ne használj az arcodra, az általad leírtak miatt, eltömíti a pórusokat, tele leszel pattanással.
2016. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszotokat. Esetleg valaki tudna ajánlani valamit, ami eltünteti ezeket a kis foltokat? Mert mostmár kezd tényleg sok lenni az arcomon, mert mindi máshol jön elő a pati, és mindnek ott is marad a helye. Tanácstalan vagyok mostmár. :(((
2016. júl. 8. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!