Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen krémet, esetleg gyógysz...

Milyen krémet, esetleg gyógyszert használhatnék a nagyon pattanásos hátamra?

Figyelt kérdés

Nem túl drága,de hatásos,és már rövid időn belül legyen látható a hatása és Győrben beszerezhető legyen:)

Nagyon fontos!:S



2016. júl. 10. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
én is így vagyok, az egész hátam, vállam , arcom, patis , én tonikot használok tiszta bőrre, bőr radír , ezek mind vannak mindenhol, pl.: tesco .. nem olyan rossz hely mint ahogy be van mesélve
2016. júl. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
(előző vagyok) nekem ezek kezdenek bevállni , nekem látszik a különbség
2016. júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Pattanásos bőrre profi rutin kell olyan termékekkel, amiknek az összetevője kifejezetten a pattanásokat célozzák meg. Ez lehet benzoyl peroxid és/vagy antibiotikum, esetleg azelainsav pl. Akneroxid, Differin, Duacgél, Skinoren, Isotrexin. Segíthetnek a retinolszármazékok, amiket szintén patikában receptre lehet kapni, isotretinoin formában orálisan is szedhetők ezek. Ezek használata mellett fontos a mindennapos fényvédő használata, illetve mivel sajnos a megnevezett termékek gyakran szárítják a bőrt, egy jó hidratáló is fontos. Egy BHA hámlasztó is sokat segíthet a gyulladás és a faggyútermelés szabályozásában.


Ne irritáld a bőröd alkoholos, habzó, szappanos termékekkel, helyettük gyengéd, irritáló anyagoktól mentes termékeket használj. Kerüld a drogériás tonikokat és a szilárd szappanokat is. Olvasgass tudományos kutatásokat bőrápolás témában, menj el egy bőrgyógyászhoz, ha nem tini vagy, akkor együtt derítsétek ki az akné okát, és addig írass fel vele valami helyi kezelőt.


Az akné nem fog pikk-pakk eltűnni, ne legyenek irreális elvárásaid. Megfelelő kezeléssel is több hét, esetleg hónap, mire javulni kezd a helyzet.

2016. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Testradír,napoztatás,de csak óvatosan.Agyagos pakolások remekül szárítanak.
2016. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!