Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szeretném sötétbarnáról...

Foddomi kérdése:

Szeretném sötétbarnáról fehérre festeni a hajamat . Mégis melyik erre a legjobb mód, hogy kevésbé roncsoljam a hajam? . És ha valaki festette már a haját fehérre akkor ő mit tapasztalt mennyire roncsolódott a haja?

Figyelt kérdés

#hajfestés #fehèr haj
2016. júl. 19. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt fehér, és az én hajam is sötétbarna, nem volt akkor még festve. Abba most törődj bele, hogy valószínűleg hófehér soha nem lesz, csak ha rengetegszer leszívatod és kb. hajmosásonként fested, hamvasítod, ami viszont körülbelül 2 hónap alatt tönkrevágja a hajad. Az enyémmel az volt a szerencse, hogy nagyon rövid volt, így havonta teljesen levághattam a festett részt és az addig nőtt barnát kellett újra csinálni ,így a hajam egyik része sem volt kétszer festve.


Mindenképpen menj el egy profi fodrászhoz, ne sajnáld a pénzt, mert onnan biztos nem fogsz úgy távozni, hogy leégett a hajad vagy zöldes árnyalatot kapott a szőkítés alatt.

2016. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Drága szivem,nekem a középszőke hajam sem lett teljesen fehér elsőre,csak kb.harmadjára.A sötétbarna egy 3-as színmélység,míg a fehér 12-es.Az KILENC! árnyalattal világosabb,mint a tiéd.Nekem 7-8as körül van,az is 4-5 árnyalat,mégsem lett totál fehér.A köztes állapotokban hamvasítót és white tonert használtam,mert kissé sárgás volt.Mindenképpen fodrász!!!
2016. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hozzá nem értő menjen mesterfodrászhoz, az egy alkalommal megcsinálja gyönyörűen fehérre, akár minimális károsodással. Persze ezért sokat kell fizetni. De csak egyszer. Utánfesteni már nem nehéz otthon sem. EZt ajánlom. Én magamnak csináltam, de szerintem az is került annyiba mint egy mesterfodrász, mert ha jól emlékszem maga a szőkítő és hajvédő szer volt 17ezer. És mellé még kell a fehér toner, stb. Baja nem lett a hajamnak egyáltalán.
2016. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Januárban végén leszívott majd vörösre festett sötétbarnából lettem hát... akartam fehér lenni. Persze barátom próbált lebeszélni (bár hallgattam volna rá) de barátnőmék meggyőztek hogy jaj próbáljam ki max visszafestem ha nem tetszik. Elmentem egy fodrászhoz aki egy egységes szalmaszőkére leszivatta narancssárga részekkel a belső tincseken, ezekkel közdelem volt. Ekkor még csak a végéből egy olyan pár centit kellett vágni és szép VOLT. Aztán elkezdtem otthon hamvas platinaszőke festékekkel festeni, szinte megszállott lettem, 2 hetente vettem a festéket hogy a kimaradt barnás-narancsos-rózsaszínes tincseket elkapjam meg a legkisebb tőlenövés is zavart. Közben persze pakoltam rá mindent, olajat, krémet amit csak mondtak de ilyen szintű igénybevételnél nincs az a cucc ami segít. Elkezdtem közben hamvasítani. Rájöttem szinte minden tincset máshogy fog be, volt hogy a vége fél perc után lila volt a töve fél óra után is sárga, non-stop azon járt az agyam mikor hamvasítsam, mennyire fehér már. Aztán jött a tőszőkítés. Nem akartam a tövének nekiesni 12-es oxis szőkítőporral ezért a legvilágosabb hamvas ezüst hajfestéket használtam 12-es oxival. Mint rájöttem ez még a fej melegével sem elég a sötétbarna kiszedéséhez, világos szőke lett de feltűnően változott. Gondoltam majd a következő szőkítés megfogja és "beolvasztja" a többi közé. A második, a harmadik után se volt az igazi, csíkokban szőkült a hajam. Közben elkezdődött az "akarom-nem-akarom" huzavona, néha már sírtam barátomnak hogy vissza akarom festetni, folyton azon kattogtam maradjon vagy ne, barátaim ösztönöztek hogy deeee, jobban áll mint a vörös (évek óta vörös voltam, szinte a védjegyem volt, imádtam a vörös hajam, de újat akartam ,most sírva kérnék bocsánatot a hajamtól ha tehetném). Így nézett ki a "legfehérebb" időszakban, ez volt a legjobb de ha megnézed itt is látszanak lila és sárga tónusok a tövéről nem is beszélve. [link]

Amikor elkezdtem a derekamig ért a hajam, mikor május elején úgy döntöttem elegem van, a hónaljam alatt kb 5 centiig letört és azóta se nőtt SEMMIT.

Egy ideig próbáltam fehérítgetni, aztán a rutinomba hiba csúszott és valamiért a töve jobban kezdte bevenni mint az alja, előbbit eddig szinte áztattam a lila samponban. Az eredmény ez volt.

[link]

Sokat sírtam miatta, de itt határoztam el hogy elég volt, visszafestem vörösre, persze hirtelen hiányozni kezdett a fehér. Elmentem egy jónak mondott fodrászhoz aki mint utólag kiderült nem tudja mi az a pigmentelés. Rákent a hajamra egy sötétvörös festéket, ebből lett egy középvörös, amennyire befogta. Örültem. Az első hajmosásig. Az első mosás után megszáradt a hajam és konstaláltam hogy szinte vattacukor rózsaszín lett. Közben kenem mindennel ami embernek valaha eszébe jutott, de kb ez most annyit használ hogy nem hagyja romlani, gyakorlatilag a fodrász megmondta szerencsém van hogy van még hajam. Természetesen tudtam hogy roncsolódott és lefogja dobni, pont ezért kértem pirosra hogy narancs helyett rózsaszínre kopjon, arra ráfoghatja az ember hogy direkt van. De ennyire... Azóta próbáltam magamnak pigmentálni de annyit értem el hogy ha szerencsém van 2-3 (de inkább 1-2) mosást kibír a festék mielőtt rózsaszín lesz. Most ilyen színt akartam [link]

Bementem a fodrászkellékeshez a képpel, megkaptam a festéket, felkentem és gyönyörű, pont mint akartam de tudom hogy akár a következő mosásnál elfelejthetem.

Egy jó tanács amit kérlek fogadj meg. NE TEDD MERT TÖNKREVÁGJA AZ EGÉSZET ÉS SÍRVA FOGOD SZIDNI MAGAD HOGY MIÉRT NEM HALLGATTÁL ARRA AKI AZT MONDTA NE. Komolyan, ritkán mondok ilyet de érjen valamit a hülyeségem és tanulj belőle, ne kövesd el azt a hibát amit én.

2016. júl. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nemtom mi a baj az utolsó linkkel de akkor itt egy másik [link]
2016. júl. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!