Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy állandóan...

Miért van az, hogy állandóan törik a hajam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


fenékig érő hajam van,de már nagyon elvékonyodott,törik nagyon erősen stb...voltam fodrásznál,aki azt tanácsolta,hogy 3-4 havonta vágassam le a szükséges részt és akkor újra egészséges lesz. Eddig itthon magamnak vágtam. Volt,hogy egy tincset megfogtam és levágtam mellig..tehát tényleg sok cm-t..és ott is ugyan úgy elkezdett törni. Most,ha én eljárok 3-4 havonta,akkor mi van,ha csak rövidebb lesz a hajam és ugyan úgy törni fog? Használok sampont,balzsamot és kókuszolaj pakolást néha..most elkezdett hullani a hajam,így mellőztem az olajat. (van egy térdcisztám,amivel műteni kell és gondolom az okozza a hullást,mert be van gyulladva állandóan). Korábban fenekem alá ért a hajam,anya sose engedte vágatni. 19 évesen mentem el önállóan először,hogy tegye rendbe,akkor mellig érőre le lett vágva és azóta is törik..alig akart eddig is vissza nőni,egyes tincsek csak pár centit nőttek (fokozatosan volt megvágva).

Elképzelhető,ha most vágatom bizonyos időközönként akkor csak rövidebb lesz? Vagy ugyan úgy törni fog...



2016. júl. 27. 08:02
 1/6 csiribusz válasza:

Azt hiszem, a Te problémád nagyon sok nőnél gond. A hajhullásnak sokféle oka lehet, most például nyár van, ahogy Én szoktam mondani a „vedlési” időszak. Ilyenkor mindenkinek jobban hullik a haja, és ez különösen akkor látványos a fésűn, ha az a haj hosszú. De más oka is lehet. Például gyógyszer mellékhatására is megtörténhet, vagy sok esetben lelki okokra lehet visszavezetni, vagy egyszerűen valamiféle vitaminhiányod van. Ha egyik sem, akkor az általad használt termékekre kell figyelni, mert lehet, hogy valamiért számodra nem megfelelőek. Ez is okozhat problémát. Meg azért a hajhullás valamilyen szinten természetes dolog. Azt mondják, a napi száz szál még normális. Jó, az ember nem áll neki számolgatni, de azt azért úgyis látod.

Szerintem hallgass a fodrászra, és időnként vágasd le a hajvégedet. Nem hiszem, hogy ettől ne lenne hosszabb. Mindenkinél egyéni ugyan, de azért általában a haj egy hónap alatt egy centit nő. Ez 3-4 hónap alatt ugyebár 3-4 centi hosszt jelent, s ha ebből csak 1-2 centit vágatsz, a hajad hossza továbbra is gyarapodni fog.

Nem tudom milyen termékeket használsz pontosan, de én merem Neked ajánlani az általam használt AVON-termékeket a hajvégedre, számomra beváltak. Én a 900,- Ft-ost szoktam használni.


[link]


A hajhullásra szintén bevált egy német termék számomra, a Tuning Sampon, amelyből többféle van és ehhez mérten változik az ára is, illetve attól, hogy hol veszed. Nem túl olcsó, többnyire 1600,- és 2600,- Ft közötti az ára - mondom -, attól függően hol veszed és melyik típusát. Rögtön nem fog eredményt produkálni, de pár alkalom után már egészen biztosan. Remélem, tudtam segíteni!


[link]

2016. júl. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 csiribusz válasza:
Bocs, azt hiszem kicsit figyelmetlen voltam. Nem a hajhullás volt az elsődleges problémád, hanem a hajvégek törése. Persze ezt is okozhatja vitaminhiány, de nem fested vagy vasalod/sütöd rendszeresen a hajad? Mert például a hajvasazás is okozhat törést, nem is kicsit.
2016. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia! semmi gond :)

Nem vasalom, szögegyenes hajam van. Nem is göndörítem, és csak 1x volt festetve életemben,de akkor se az egész.Szóval kerülöm az ilyen károsító tényezőket,már a hajszárító használatát is kerülöm,ha lehet.

2016. júl. 27. 09:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen ollóval vágtad? A fodrászolló sokkal élesebb, mint bármelyik otthoni olló. Persze a papírvágó is levágja, csak nem mindegy, hogy a hajszál mennyire roncsolódik közben.
2016. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
egy élesebb nagyobb ollóval
2016. júl. 27. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Hajat csak fodrászollóval lehet normálisan vágni, a fodrászollót meg arról ismered meg hogy egy normális fajta 10+ezer forint és fodrászkellékesben kapható. A többi olló nem alkalmas hajvágásra mert ahogy vágod roncsolja a hajat, ami emiatt töredezni fog újra. Gondolom ez az egyik gond nálad. A másik meg lehet egészségtelen életmód, vitaminhiány. Vagy rossz hajmosási szokások, pl sampont sose használj hajvégekre. Sose dörgöld törcsivel, ne szárítsd meleg levegővel. Ne fésüld vizesen.
2016. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!