Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tisztítsam ki a pórusai...

Hogyan tisztítsam ki a pórusaimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 12-13 éves korom óta küszködök a mitesszerekkel, most 19 éves vagyok, de még mindig nem javult a helyzet. A T-vonalban vannak a kínos területek, de leginkább az orromon, a szemem alatt közvetlenül az orrom jobb és bal oldalán és az államon. A homlokomon elvétve.

A bőröm hol zsíros, hol száraz, mindenesetre nagyon érzékeny.

Próbáltam már különböző lemosókat, tonikokat a nagyobb márkáktól is, de arcradírkent a Garnier jött be, aminek most nem tudom a pontos nevét. (Kék massza, sötétkék szemcsékkel és hűsítő hatással)

Próbáltam a gőzölést is, de ott annyira felpuhult a bőröm,hogy nem tudtam kinyomkodnk zsepivel őket..ha ki is jöttek, akkor utána ismét megjelentek, pedig összehúztam a pórusaimat szalicilsavas tonikkal és hideg vízzel.

Kozmetikuson is gobdolkoztam már,de nem szeretnék sebes arccal járkálni, mivel mégva pattanás nyomai is nagyon sokáig ott maradnak a bőrömön sötét foltokban.

Nagyon elkeserít, hogy nem tudok megszabadulni tőlük és nem találtam meg a megfelelő arctisztító szereket sem.

Az arcápolási rutinom kimerül annyiban,hogy hideg vízzel megmosom és a Garnieres radírral leradírozom hetente egyszer vagy amikor kedvem van hozzá.

Tanácsokat szeretnék, hogy neketk mi vált be, esetleg termék neveket, amelyek hatásosnak bizonyultak, akinek hasonló problémái vannak/voltak.



2016. aug. 4. 12:40
 1/2 piriiiii ***** válasza:

Én is 19 éves vagyok, és bár viszonylag normális arcbőröm van, nagy gondot fordítok a szépségápolásra, az arcápolásra. Én már jó ideje átszoktam természetes anyagokra. Arcradírnak például kávézaccot, de még inkább szódabikarbónát használok, egy kis vízzel hígitva. Ezt amúgy akár naponta megcsinálom, heti egyszer-kétszer alaposabban. Szerintem lehet naponta is radírozni, ha az ember utána rendesen hidratál, bár nem feltétlenül szükséges. Almaecettel szoktam átmosni az arcomat, ezt néha a szódabikarbónához öntöm, akkor jól felhabzik és könnyebb felkenni és használni a kettőt együtt (az almaecet eléggé csíp, ha pattanásod van). Heti néhány alkalommal pedig mézet teszek az arcomra (a hársméz a legjobb, hajra is), bár a méz az drága, de nekünk saját mézünk van, ezért gazdálkodhatok vele bőségesen. A méz az tuti jó, elképesztő hatású az arcbőrön. Az első néhány alkalommal ugyan elsűrűsödnek a pattanások, de utána tényleg elképesztő javulás megy végbe nagyon gyorsan. Viszont az én arcomat a méz szárítja, vagyis az szárítja, hogy utána le kell mosnom vízzel a mézet, tehát ez nem felel meg hidratálásnak, inkább fertőtlenítésnek. Úgyhogy olajjal is szoktam kenni, olívával, bár ez nekem arcon nem annyira jött be. Szóval hidratálásnak főként egyszerű arcápoló krémet használok, amiben semmi különleges nincs.

Ajánlhatom az aloe vera gélszerű levét. Ha van aloe verád, csak egyszerűen nyiss fel egy levelet és az abból származó levét kend a kezelendő arcfelületre, mivel gyulladáscsökkentő és ki tudja még, milyen hatása van, olvass utána.

És, ami még nagyon befolyásoló körülmény lehet, szerintem a pórusok terén is, nem csak a pattanásoknál, hogy mit eszik az ember. Kerüld a sok édességet, zsíros, fűszeres ételt és igyál sokat.

2016. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kozmetikus kitisztítja és nem lesz sebes.Miteszereket gyorsan és könnyen ki lehet tisztítani,de a kozmetikus tudja mit kell rákenni.De tudni kell,hogy folyamatos a termelődésük.
2016. aug. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!