Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez normális? Kozmetikus után...

Ez normális? Kozmetikus után így néz ki az arcom?

Figyelt kérdés

A minap elmentem kozmetikushoz, aki tűvel felszúrta és kitisztította a grízeimet. Mondta, hogy utána nagyon csúnya lesz az arcom egy darabig, na, de ennyire?


Másfél-két centis sebek vannak az arcomon, amik gennyesednek, egyik be is lilut, húzódik is.

Ez tényleg normális lenne? Nagyon el vagyok keseredve, szerintem nem kéne ennyire csúnyának lennie. :(


Kozmetikusok vagy akik jártasak még ebben, ez tényleg ezzel jár?



2016. aug. 5. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Szerintme menj el dokihoz. En ezer es egyszer voltam kozmetikusnal es ok is tuvel szurkaltak de nem volt ilyen tunetem sose. Csak kicsit megduzzadt az adcom a sok nyomkodastol es piros is volt, ezen kivul komolyabb bajom sose volt. Gennyes legyen es lila...akkor valamit nagyon el nezett a kozmetikusod vagy a te borod reagal igy esetleg nem fertotlenitett a kezeles utan. Sok minden lehetseges, de a legjobb ha elmesz borgyogyaszhoz es mas kozmetikust keresel.
2016. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1,5-2 cm -es seb, gennyes és lila. NEM, ez NEM normális. :/ :/

Barátnőm szokott járni, neki is kitisztítja. Megviselt kicsit 1-2 napig, meg eléggé piros, de ennyi.

Az, hogy gennyes, az azt jelenti, hogy gyulladt, fertőzött. Az semmiképpen nem okés.

2016. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
58%

Jaj, szegény. :( Lehet valami baci is volt a tűn, amivel kiszúrta, és elfertőződtek, vagy lehet koszos kézzel nyúltál véletlen hozzá. Jelentkezz be dokihoz, addig meg szerintem érdemes lefertőtleníteni betadinnal vagy sima alkohollal. Ha van otthon nem filterezett kamillateátok, akkor főzz belőle kicsit, és vattakorongot márts a kifőzött teába és kicsit tapogasd be ezzel az arcod.

Mielőbbi jobbulást!

2016. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel gríz volt ez összeállt faggyúcsomó.Nálam is marad helye,ha ilyet távolítok el,esetleg kis ér megpattant nyomás közben.Ha gennyes akkor nem tisztította ki rendesen,de 1 hét ilyenkor kell a gyógyulásig.
2016. aug. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szépen sebesedik, a gennyezés elmúlt. Fertőtlenítettem, Sudocrem-mel kentem. Még mindig tiszta seb az arcom, ugye. Fényvédőt használok, hogy ne pigmentálódjon. Remélem, nyom nélkül meggyógyul. :(


Utolsó, biztos, hogy nem így kéne kinéznie az arcomnak.Van olyan grizhely, amin csak épp hogy van egy pici seb, de vannak akkorák is, mint a nagykörmöm és ezekből folyt a genny és iszonyatosan fájtak. Mintha lenyűzták volna ott a bőröm konkrétan.

2016. aug. 8. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!