Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy néz ki a hajápolási...

Hogy néz ki a hajápolási rutinotok?

Figyelt kérdés
Csak érdekel :D Kíváncsi vagyok másokéra is.. a válaszokat köszönöm.

2016. aug. 5. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
megmosom samponnal, majd kiöblítem, teszek rá balzsamot, rajta hagyom kb. 3 percig, kiöblítem, törölközőbe csavarom, úgy hagyom kb. 5-10 percig, kiengedem, teszek rá hajvégápolót, nyáron hagyom megszáradni, télen megszárítom majd megint teszek rá hajvégápolót szárazon. ennyi:D
2016. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ja és néha ha nincs lehetőségem hajat mosni vagy csak lusta vagyok aznap megmosni akkor befújom száraz samponnal, #1-es voltam:D
2016. aug. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
:D
2016. aug. 5. 21:11
 4/11 anonim ***** válasza:
2x megmosom samponnal, balzsamot kenek rá- lemosom, törölközővel felitatom a vizet, bekenem argánolajjal, amikor csak van rá lehetőségem hagyom hogy magától száradjon majd másnap hajvasalás után megint argánolajjal bekenem.
2016. aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

majdnem mindig este szoktam hajatmosni, többnyire vasárnap és szerdán

2-szer megmosom samponnal, utána balzsam jön

törölközővel nagyjából megszárítom, majd kenek rá hajvégápolót kb válltól lefele (ezt száraz hajra is szoktam néha pluszban használni, ha úgy látom szükséges)

aztán rajtahagyom még egy kicsit a törölközőt, hogy felszívja a maradék vizet

nedves hajjal szoktam lefeküdni, reggelre megszárad (ha mégse és mennék valahova, hajszárítóval rásegítek, de azt is csak alacsony hőfokon)

hajvasalót kb havonta egyszer használok, de amúgy igyekszem minél inkább kímélni

ha esetleg zsírosabb lenne, akkor szárazsamponnal oldom meg


most vettem amúgy kókuszolajat, ha jó, akkor ezzel egy pakolást néha be fogok iktatni a rutinomba


szóval semmi különös :)


amúgy derékig érő hajam van

2016. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Fiú válaszoló vagyok. :) Csak hogy lássátok, lányok, egy fiú is lehet igényes a hajára, még akkor is, ha heteroszexuális (tudom, mindenkit melegeznek, aki foglalkozik a hajával)!

Hajmosás samponnal (a samponomra is igényes vagyok, nekem a Garnier Fructis vált be), de balzsamot egyáltalán nem használok, se hajszárítót, hanem lazán megtörlöm törülközővel és hagyom megszáradni a levegőn. A samponozás közben masszírozom a fejbőröm, ez serkenti a hajhagymák vérellátását. Wax vagy hajzselé a formázáshoz, fésű.

Mivel néha korpásodik a hajam, ezért olyankor tojással mosom meg. Használtam már egyéb házi hajpakolásokat is, mint pl. méz, tejföl, stb. Pl. nem hagyom, hogy száraz legyen a hajam. Oldalt és hátul rövidebb, felül kb. 10 centis a hajam. Sűrű, egészséges, szép fényes, ápolt. :)

2016. aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A méztől nem állt össze a hajad?

Am szerintem jó ha egy fiú is foglalkozik a hajával.

2016. aug. 7. 12:52
 8/11 anonim válasza:

Pakolásnak használtam a mézet, akkor összeállt, amikor rajta volt. Amikor már kimostam, akkor teljesen normálisan állt a hajam. :) Vagy hogy értetted, hogy összeáll?

Köszi, örülök, hogy nem tartod gáznak. :)

2016. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen mosás után gondoltam. értem köszi :)
2016. aug. 7. 17:33
 10/11 anonim válasza:
Hajmosás elött: ricinusolajat megmelegítem kicsit a mikróban,összekeverem tojásfehérjével,belemaszírozom 4percig a fejbőrömre,majd rajtahagyom 4óráig,a hajam többi részére:méz,olívaolaj,banán,tojássárgája,argánolaj,ricinusolaj,rajtahagyom 1-2óráig :) csodákat tesz a hajammal!!:) isten ments hogy ilyen szilikonos szarokat használjak rá amiket a boltban lehet kapni:D
2016. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!