Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a hajápolási rutinotok?...

Mi a hajápolási rutinotok? Milyen termékeket használtok?

Figyelt kérdés
előre is köszi:)
2012. júl. 29. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

1. Syoss Repair Paraben Free sampon

2. Syoss Repair Paraben Free balzsam

3. Pantene pro v aqua light kétkomponensű spray

2-4 naponta szoktam hajat mosni, sajos elég gyorsan zsírosodik. :( Mindig meg szoktam szárítani.

2012. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon száraz és töredező hajam van. Én így kezelem (már amennyire sikerül)


Hajmosás előtt kifésülöm. Amivel mosom: Mandulás baba sampon 2in1.

Hajmosás után befújom "Gliss kur hair repair" (lila) hajápolóval majd kifésülöm.

Szárítani nem szárítom...télen sem.

2012. júl. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

schauma sampon,

golf balzsam,kb havonta 1 alkalommal 20 percet rajt hagyom a hajamon,ennyi

2012. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
AVON. Samponok,balzsamok,hajpakolások. Nekem bejöttek :)
2012. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Hűha...én nem viszem túlzásba pedig festve,vasalva, sütve csavarva van állandóan a hajam, próbaterem összes porszemcséjét és koszát összeszedi szegény...


Balea sampon (töredezett hajra mert attól lesz a legjobb)

Amikor alaposan leöblítettem akkor megvárom amíg félszáraz lesz... szódabikarbónás vízzel leöblítem és tiszta vízzel átöblítem még 1x majd diófalevél főzet.


Szerintem így a legjobb, pedig nem szeretem ezeket a bio dolgokat de a hajamra nagyon vigyáznom kell pláne hogy az enyémet nyúzzák,húzzák állandóan szinte minden hévégén nyáron meg 2 naponta a fodrászok :S

2012. júl. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

1) Hajmosás előtt jól kifésülöm a hajam, mert ha vizesen fésülöm jobban törik.

2) Óvatosan megmosom a hajam, hogy ne nagyon gubancolódjon össze a hajam. Általában head&schoulders vagy baba sampont használok. A fejbőrömet megmasszírozom, majd jól leöblítem a sampont. Utána megmosom mégegszer a hajamat samponnal.

3) Miután kimostam a hajamból a sampont, hagyom egy kicsit, hogy kicsurogjon belőle a víz, majd egy törölközővel átnyomogatom, hogy felszívja a fölösleges vizet.

4) A nedves hajamra kallos balzsamot teszek, majd felcsatolom és kb. 5 percig a hajamon hagyom.

5) Leöblítem a hajam, majd ismét hagyom, hogy kicsurogjon belőle a fölösleges víz, utána pedig törölközővel átitatom. A nedves hajamra gliss kur shea vajas pakolást teszek, de csak a hajhosszra. Ezt rajta hagyom kb. fél óráig bedunsztolva (zuhanysapka, törölköző felturbánolva). Miután letelt az idő, óvatosan átmasszírozom a hajam (nem találok rá jobb szót, nem dörzsölöm, inkább csak lágyan masszírozom, hogy a pakolás még jobban beszívódjon a hajamba).

6) Leöblítem, majd megtörlöm a hajam és felturbánolom. Egy pár percig így hagyom, majd amikor már csak kicsit nedves a hajam felcsatolom és tincsenként baleás szőkítőspray-t fújok rá.

7) Tincsenként megszárítom a hajam közepes ill. hides hőmérsékleten váltogatva, közben fésülöm, hogy ne legyen oroszlánsörény-effektus. :D

8) Száradás után kallos hajfény krémet teszek a hajamra, ettől szép fényes és puha lesz a hajam.


Ez amúgy a jelenlegi hajápolási rutinom, általában 2-3 havonta változik. Ami fix, a head&schoulders vagy baba sampon, ill. az, hogy mindig használok balzsamot és pakolást. Szeretek új termékeket kipróbálni, kísérletezni. :)

17/L

2012. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bánfi sampon,bánfi hajszesz(min.30perc),bánfi sampon,bánfi balzsam.
2012. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem festett, és elég vékonyszálú a hajam. Mosás előtt fésülöm ki. Nem könnyen zsírosodik, így kb 4 naponta mosom meg Schauma Szupergyümölcsös samponnal (ennek a balzsamja is kiváló), de én Balea fénytelen hajra való, barackos balzsamot használok, mert nagyon jó illata van 2 nap múlva is. Valamint úgy két hetente bio gránátalmás pakolást rakok fel. Nem törölköző alatt várom ki a balzsam hatóidejét, hanem simán felcsatolom csak, és akár fél órát is a hajamon hagyom. Szárítani csak a tövét, meg kicsit a hosszát szoktam. Jah és samponozásnál kihagyom a végeit, ne szárítsa. Semmilyen hajformázót nem használok.
2012. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
A samponom az alverde koffeines, és zöldkávés vékonyszálú hajra,(mivel ebben nincsenek nagyon szárító, káros anyagok, az első használat után valami iszonyat puha lett a hajam tőle, és kevésbé zsírosodik:) ) balzsam helyett almaecetes vizet használok, magától hagyom száradni a hajam, közbe gliss kur hajolajat teszek az egész hajamra(kivéve a hajtövekre), és kifésülöm persze, néha néha ricinus-olívaolajas hajpakolást hagyok a hajamon 3-4 órán keresztül. Nagyon nagyon ronda volt a hajam úgy fél évvel ezelőtt, de most már szinte nem is töredezik, nem zsírosodik a töve úgy ahogy, és nem szárazak a hajvégeim. Megérte foglalkozni vele. :)
2012. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!