Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik sarokreszelő/bőrgyalu...

Melyik sarokreszelő/bőrgyalu gépet érdemes megvásárolni, az olcsóbb is jó vagy csak a drágább?

Figyelt kérdés

- a régebbi típusú Scholl Velvet Smooth Express

- az újabb típusú Scholl Velvet Smooth Wet & Dry

- vagy bőven elég a Rossmann-os Fuss Wohl elektromos bőrgyalu

???

Utóbbi gép és a pótfejek harmad annyiba kerülnek, mint a Scholl termékek, tehát nem mindegy! Viszont annyira nem olcsók, hogy próbálgassam, melyik a jobb.


Férfi vagyok, tehát erős rinocérosz bőröm van :-) A végén rezgőcsiszoló géppel vagy flex-el fogom eltüntetni a bőrkeményedést, mert a sarokreszelőt már nagyon unom. :-D



2016. aug. 12. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyámnak ALDI-s van, úgy veszem észre, hogy elégedett vele, egyre ritkábban kell már használnia. Egyébként milyen cipőket hordasz? Pusztán azért, mert férfi vagy, még nem törvényszerű, hogy ilyen komoly bőrkeményedésed legyen.
2016. aug. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A cipőimmel nincs baj. Jelenleg kifejezetten egy spéci rugalmas talpbetéttel gyártott francia cipőt vásároltam, amivel nagyon elégedett vagyok. ( https://www.youtube.com/watch?v=diczqbarvQo)

A kor előrehaladtával sajnos egyre keményebb a talp bőre, a rendszeres ápolás ellenére is. Persze sokat segít, ha rendbe tartja az ember. :-)

Nálam pedig még a cukorbetegség is rátesz egy kicsit.

Régóta tervezem, veszek egy elektromos reszelőt, de eddig elvoltam a hagyományossal. Most már szeretném beszerezni.

2016. aug. 13. 08:43
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

A rossmannosat nem ajánlom, nagyon gyenge a motorja, és a reszelő sem túl jó. Mi hamar lecseréltük Schollra.

Az Aldist nem próbáltuk, de nem nagy az esélye, hogy olyan, mint a rossmannos. Ráadásul nem tudsz venni hozzá utólag cserefejet!


A Scholl nagyon bevált! Ne a legrégebbit vedd, hanem a gyémántosat, nagy a különbség. Ez a régi: Scholl Velvet Smooth Express Pedi, ez az újabb: Scholl Velvet Smooth Diamond.

A legújabb Scholl Velvet Smooth Wet & Dry csak abban különbözik a sima Diamondtól, hogy vízálló és beépített akkumulátora van. (Utóbbi tulajdonság annyira előny, mint amennyire hátrány. Hiszen nem lehet cserélni az akkut, ha tönkremegy. Átlagosan 1-2 év amíg az ilyen kis készülékekben tönkremegy az NiCd akkumulátor. A litium-ion akku sokkal jobb lenne, de sajnos nem az van benne. Nem is értem, miért nem, hiszen manapság már mindenbe azt használják. :-(


Ha a flexet választod, akkor csiszolóvászon koronggal használd :-)

2016. aug. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Béky László műsorában hallottam, hogy ez a probléma mindig az emésztéssel, bélműködéssel kapcsolatos.
2017. jan. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Scholl Velvet Smooth Diamond lett a győztes, nagyon jól működik.


Az étkezés számtalan dologgal összefügg, de sajnos nem lehet úgy megtervezni, hogy minden problémát kiküszöböljön az ember. Én cukorbeteg vagyok, diétázom, továbbá nem bírom a puffasztó ételeket a legkisebb mértékben sem. Még egy erősebb húsleves is felfúj, babot, lencsét, káposztát egyáltalán nem ehetek. Nejem lisztérzékeny és több ételre allergiás. A két rosszcsont, ám tündéri gyerekünknek totál más az ízlése étkezésben, mint a miénk... Legyen a talpán háziasszony, aki nálunk főzni tud. Nejem egy varázsló, mert legtöbbször megoldja. :-)

2017. jan. 5. 00:50
 6/7 anonim válasza:
Esetleg ingyenes pedikűrös kezelés nem érdekelne? Viszont fontos az 1-2 napon belüli jelentkezésed!!! ;)
2017. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A "bőrgyógyász sírva fakad" típusú bőrkeményedéseket nagyon egyszerűen és könnyen el lehet távolítani úgy, hogy ne nőjön vissza intenzívebben - mint végre rájöttem.

Talpgyaluval nem sikerült, mert macerás; áztatni kell, homorulatoknál sem jó.

Az e célra kifejlesztett csiszolók eltömődnek, nem elég hatékony.

Ezért egy műkörmös, de inkább barkács célú kis teljesítményű gravírozó (mini fúró) gépbe befogható maró szerszámmal (marószár) sikerült, amivel szárazon le lehet dörzsölni; mozgatva, nem hevül túl a vídia (volfram-karbid) - ebből vannak. Csak pormaszk kell, porelszívó ajánlott.

Nem bántja az épp bőrt csak a keményedést viszi le és sima lesz a felület:)

2017. máj. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!