Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Anyajegy eltávolítása arcról...

Anyajegy eltávolítása arcról csak esztétikai okból? Megéri?

Figyelt kérdés

Az arcom bal oldalán van két anyajegy, nem annyira nagyok és nem is sötétbarnák de ugye a bőrömnél sötétebbek szóval látszódnak. Jobb oldalt az orrom mellett is van 2 nagyon kicsi de főként a bal oldaliakat tüntetném el aztán később meglátnám mi legyen a másikkal. Az a baj, hogy igazából még nem is mondtam senkinek, hogy zavarna és mások se mondták még, hogy az anyajegyek csúnyává tennék az arcom, de engem valójában tényleg mindig idegesített, hogy gyakorlatilag soha nem érzem teljesen tisztának az arcbőrömet. És innen jött az ötlet, hogy eltüntetném őket.

Otthoni praktikákkal meg krémekkel nem kísérleteznék, nem igazán bízom az ilyenekben. Marad ugye a sebészeti beavatkozás, de sajnos még egyik ismerősömön sem lett végrehajtva ilyen műtét így semmit sem tudok erről az egészről.

Egyáltalán megéri eltüntetni? Feltételezem ha jól sikerül a műtét akkor nem bánja meg az ember. Marad utána valami heg, ami esetleg még csúnyább lesz mint az anyajegyek? Valaki akinek volt már ilyen és jól sikerült, hol csinálta és hogy zajlott ez az egész? Egy nyár alatt túl lehet esni a műtéten és az utánalévő gyógyuláson is?

Lécci segítsetek, teljesen tanácstalan vagyok!

17/L



2016. szept. 17. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha az anyajegy mutat valamilyen elváltozást, akkor érdemes leszedetni (alak/forma változás, 2 vagy 3 színű is egyszerre, esetleg kidudorodik az arcon és zavar).


A műtét nem sok idő, kb 5-10 perc.

A sebész lefertőtleníti a területet, érzéstelenítő injekciót fecskendez az anyajegyek alá, majd kimetszi. Utóbbiból semmit sem érzel.

Attól függően milyen nagy az anyajegy, leragasztja vagy max 1 öltéssel összevarrja.

A varratszedés 7-10 nap után történik, a sebet pedig 2 hétig nem érheti víz (legalábbis ne ázzon).

Ha a gyógyulás rendben zajlik, és betartod a sebészorvos utasításait, szépen be fog gyógyulni, nem fog látszani semmi.

Akármikor megcsináltathatod, nem kell nyárig várni. Esetleg egyszerre csak 1 vagy 2 anyajegyet távolíts el, ne nézz ki úgy, mint aki a box klubból jött :)

2016. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Akkor lehet,hogy tényleg leszedetném. Csak azért gondolkoztam, hogy nyáron csináljam, mert nem tudom kell -e utána valami kötést hordani, de akkor ezek szerint nem tart 1000 évig a gyógyulás. :)
2016. szept. 17. 22:29
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha normálisan kivágják, akkor a heg jóval nagyobb, mint maga az anyajegy. Az pedig nagyon egyéni, hogy kinek, hogyan gyógyul a heg. Ha bőrgyógyász szerint nem indokolt az eltávolítása, én inkább hagynám.
2016. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

én a nyakamról távolíttattam el anyajegyet, mert a borotválkozásnál zavart, de a heg nagyobb lett, és kb annyira ki is dudorodott, a műtét óta 2 év telt el, most már lehúzódott elég jól a heg, tehát borotvát végig lehet rajta húzni, de még mindig picit más színe van a bőrömnek ott, ahol a kimetszés történt... persze van akinek semmi nem marad utána, de ez kockázatos ilyen szempontból... maga a műtét cseppet sem, tényleg egyáltalán nem fájdalmas, olyan mintha kellemesen vakargatnák, kapargatnák, közben pedig vágás zajlik, és tényleg pár perc az egész...

szerintem amúgy nem éri meg eltüntetni ha nem zavaró, nem túl nagy, és bőrgyógyász sem javasolja a lekapást, ráadásul síkban is van a bőröddel... ilyen kis picike foltok még egyedivé is teszik egy lány arcát, a sok egyformára vakolt, egyformára vasalt hajú, megkülönböztethetetlen lány között...

szóval először is elmennék a bőrgyógyászhoz, azt amúgy mindig, nyár után érdemes beiktatni, nézze meg, veszélyes lehet e, vagy valami elváltozás van-e, vagy rendbe van minden, nem nő, nem vastagodik, ha elvan akkor jó az úgy... de persze ha rosszul érzed magad tőle, akkor szíved joga, hogy megszabadulj tőlük :)

2016. szept. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én májusban mentem bőrgyógyászhoz, szemem alatt van anyajegy. Megnézte, és adott papírt, hogy szeptemberben - most - menjek vissza, mert nyáron nem csinálnak ilyen eltávolításokat.
2016. szept. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bőrgyógyászt előtte megkérdezném, hogy szerinte érdemes -e és mindenképp olyat keresnék akiről tudom, hogy ért ahhoz amit csinál.

De most így lehet, hogy átgondolom az egészet, még úgyis meg kéne beszélnem a szüleimmel. :/ És akkor nem várok nyárig, ezek szerint olyankor úgysincs ilyen műtét.

2016. szept. 18. 08:14
 7/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Nekem most csinálták. Nem az arcomon, hanem a testemen. Egy nagyobb, ami pont a derekamnál van, így sokszor bántotta a nadrág, harisnya dereka. A heg eddig jóval nagyobb, mint maga az anyajegy. Mivel jól körbe kell vágni és mélységében is, különben inkább többet árt, mint használ az egész. Ha nem lett volna zavaró helyen, akkor nem vágattam volna ki. Egyébként tényleg nem fáj, helyi érzéstelenítésben történik.

Ha az arcodon van, akkor nagyon nem mindegy, hogy milyen heg marad utána. Szóval előtte mindenképpen beszéld meg a sebésszel, hogy mire lehet számítani.

2016. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt mindenképp megteszem. Azért remélem ha bevállalom akkor nem fog heg maradni, mert akkor igazából értelmetlen az egész... Bár ez attó is függ mekkora a heg. Nekem az anyajegyeim egyébként nem nagyok, nagyjából fél centik. Ha ekkora hegek maradnának csak amik nem dudorodnak ki akkor végülis nem lenne olyan rossz...
2016. szept. 18. 10:56
 9/10 anonim válasza:
De az arc sokkal könnyebben gyógyul, mint a test többi része...
2021. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia, elég rég volt már ha megvolt, esetleg eltudnád mondani hogy milyen lett?
2021. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!