Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Anyajegy eltávolítása szikevel...

Anyajegy eltávolítása szikevel vagy lezerrel? Melyik a jobb, mik a tapasztalataitok? Melyik hagy nagyobb heget?

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
egyértelműen laser, ne viccelj, ez nem lehet kérdés. a szikés után egy csomó idő a gyógyulás, vérzik, seb marad stb, a laseres meg ugye vér nélküli, alig pár nap és kb kész is, nem kell hetekig vigyázni a sebre.
2016. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az odáig oké, hogy a lézerrel nem vérzik a seb, viszont égési heget hagy. Én sebészeten dolgozom, van plasztikai sebészünk is (elég híres úgyhogy nem írnák ki a nevét) és kimondottan ellenzi a lézeres beavatkozásokat.

Egyébként a heggyógyulás hajlam kérdése a legtöbb esetben.

2016. jan. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 divatguru ***** válasza:
29%
Szia!Szerintem a lezzerrel egyszerűbb és kevesebb macerával jár,mint a szikés,az igaz,hogy hagy egy kis heget,de nem durva,legalábbis szerintem.
2016. jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanannyi macerával jár, csak a patológusok szívják a fogukat utána a szövettan miatt, vágott szövet ugyanis pontosabb képet ad, mint az égett.
2016. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem vágták, a heg ami utána maradt egy 3x akkora csík mint az anyajegy volt... na meg a varrás helye is látszik körülötte, hát csodás. De szerencsére csak a karomon van.
2016. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
ne vicceljetek már, hát a szikésnél biztosan kisebb heget hagy, és akkor nem beszélve a gyógyulási időről, egyéb előnyeiről ... igazából nem is értem, manapság hogy juthat még eszébe vkinek ilyen esetekre a szike :(
2016. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, ha hentessel szedeted le az anyajegyed akkor valóban ronda heg lesz utána. De ő ha lézerrel csinálja akkor is ronda lenne. Legalább 6000 anyajegy levételt láttam és csak a keloidra hajlamosaknak lett csúnya, egyébként a legtöbb esetben alig marad helye, még szikével is.
2016. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem volt anyajegyes műtétem és ahány orvoshoz mentünk mind emlitette a lèzeres megoldást is, de egyik se ajànlotta mert az nem szedi ki a gyökerét. Én szerencsére egy elég jó sebész keze alatt voltam és ébren, érzéstelenítővel műtött :D a nyakamon xD egy élmény volt. A seb pedig 1 hét alatt begyógyul annyiranhogy ne kelljen rá különöeen figyelni. Max piros lesz egy darabig...
2017. nov. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!