Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan lehetne újra egészséges...

Hogyan lehetne újra egészséges a hajam? Mi használ elvékonyodott és hulló hajra?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, mindig sok és erős, vastagszálú hajam volt. De úgy 1 éve elkezdett ritkulni vagy hullani, én nem is tudom. De érzem és látom hogy kevesebb mint volt. Emellett, fénytelen és élettelen, csak úgy vagy. Derékig érő, és nincsen eltöredezve, csak minimálisan a vége, azt levágatom mindig. És nemrég elkezdtem ilyen házi pakolást használni tojássárgája, kókuszolaj, méz összetevőkből, olvastam hogy sokan a hajtövekre is teszik, na én oda nem mertem, mert szerintem az olaj eltömítené a hajtöveket és még jobban hullana. Szóval csak a hosszára használom, és jó is, töredezés ellen. Viszont mit csináljak az elvékonyodással és a hullással? Volt egy hosszú betegségem, rengeteg antibiotikumot szedtem, lehet hogy attól lenne? Emellett, rengeteget stresszelek, idegeskedek. Minden apróság miatt. Szörnyű, de nem tudom hogy győzhetném ezt le, és nemrég azt olvastam hogy ezek a hajproblémák attól is lehetnek. Lassan egy hónapja szedem az Omega3 és a Biovanne kapszulákat. Egyelőre annyit tapasztaltam hogy nem vagyok annyira fáradt, de a hajam nem változott. Normális hogy még nem hat, vagy hagyjam abba mert felesleges ? :( Mit tehetnék hogy ne hulljon és hogy olyan legyen mint régen volt? :( Kinek mi jött be? /sampon, pakolás, akármi/ Köszönöm szépen előre is.

2016. szept. 22. 21:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyen helyzetekben mindig az olló a megoldás. Ha levágatnád mondjuk vállig érőre, és továbbra is szednél ilyen Biovanne és Revalid meg hasonló kapszulákat, szerintem előbb-utóbb rendbe fog jönni. Nekem is ez volt a megoldás. Másfél éve vágattam alig vállig érőre a hajam, most a hátam közepéig ér, és nagyon szép, fényes, puha. A kasszia pakolás nagyon sokat tud segíteni, talán többet is mint a tojásos pakolások. Nem tömít el semmit a bőrben, de fényesít, puhít és regenerál. Én hennázom a hajam a kasszia mellet. Az én hajszálaim is elvékonyodtak, mostanra viszont, hogy újra megnőtt megint olyanok mint voltak. Én is stresszelős fajta vagyok, a felvételik környékén veszítettem el a hajam kb. egy negyedét. Szerencsére már minden rendben, már az eredeti hullámai is szépen visszatértek. Összességében azt ajánlom, hogy szedj valamilyen homeopátiás gyógyszert a stresszre (én pl. Sedatif PC szopogatótablettát szedtem), és akármennyire is sajnálod, vágasd le rövidebbre a hajad. Sokkal több energia fordítódik a regenerálásra, ha rövidebb. Szedj sok vitamint, de leginkább táplálkozz minél változatosabban, hogy a vitaminbevitel természetesen történjen. És igyál nagyon sok vizet! Sokszor mindenhez az a kulcs. Remélem segítettem valamennyit. Tudom nehéz döntés egy nőnek levágatni a haját, de ha ez az egyetlen ami segít, akkor meg kell lépni. Biztos vagyok benne, hogy hosszabb távon észre fogod venni, hogy javul a helyzet. Sok sikert a továbbiakban! És ne feledd, ne idegeskedj! Vezesd le a stresszt :)

18/L

2016. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!