Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti mennyi borravalót adtok a...

Ti mennyi borravalót adtok a fodrásznak?

Figyelt kérdés

Elég jó nevű fodrászatba járok már évek óta. Átlagban 14 ezret fizetek a frizurámért (vágás, festés), szóval horror, viszont tény, hogy profik csinálják. Van recepciós is, neki 200 Ft-ot szoktam adni, a fodrásznak meg 500 Ft-ot.

Úgy gondolom, hogy így is a 14 ezren felül még otthagyok 700 Ft-ot, ennyi elég.

De mostanában a többi vendég ilyen ezreseket ad a fodrászoknak. Csak szerintem túlzás ez ilyen árak mellett? Én adnék keveset?



2016. szept. 28. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha 14 ezer, akkor én 15-re kerekítenék.
2016. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted nagyon kevés? Ha adnék a fodrásznak egy ezrest + a recepciósnak 500 Ft-ot, akkor már 16 ezren felül lenne egy frizura, ami szerintem kissé túlzás.

Hiszen a jobb minőségű profi festékek sem kerülnek 3 ezernél többe, na meg kb. másfél órát vagyok ott.

2016. szept. 28. 13:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha 14-et kifizetek valamiért, akkor az az ezres már nem számít.

Recepciósnak is kell adni?

2016. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha 1000-et adsz a fodrásznak és 500-at a recepciósnak, az sincs 16 felett :)

15.500. Ft

Én úgy gondolom, hogy aki 14.000. forintos fodrászhoz jár, annak nem gond az az 1500 Ft.

Én nem fizetnék ennyit.

Attól függően, hogy mit csináltatok 4-5-6 Ft szokott lenni. Felfelé kerekítek. 500 Ft-ot simán adok.

Akkor a 14 ezerhez viszonyítva az ezer forint nem sok.

2016. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Póthajam van.


Atlagosan 60-70ezer mindennel egyutt /kiveve a haj/. Kb 5000et szoktam adni.

2016. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mivel nem járok elit fodrászhoz mert csak annyit szoktam kb havonta kérni hogy simán vágja le egyenesre a hajamat vállig érőre azt meg nem kell profinak végeznie szóval ha 3600 ft akkor 3600 ft- ot adok neki.Így is elég jól keres abban a 15 precben míg szárazon levágja a hajam nem adok neki többet. :) Bár a te helyedben szerintem pont ugyanannyit adnék mint te. 16L
2016. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Semennyit.
2016. szept. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahova én járok, 20ezer forint mindennel együtt. Soha nem adtam még ott borravalót, valahogy nem is gondoltam rá, hogy kellene. Egy szintén elég drága kozmetikába járok, ahol próbáltam már, de el sem fogadták a borravalót, emiatt gondoltam. Egyszer tetettem póthajat, ott én is ötezer borravalót adtam, de inkább azért, mert az időpont egyeztetésben nagyon rugalmasak voltak, nagyon hálás voltam.
2016. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek életemben nem adtam borravalót, annyit adok amennyit a fodrász elkér, ha többet szeretne nyugodtan kérjen többet, megfizetem, de nehogy már hálátlannak tűnjek ha annyit adok amennyit kérnek.
2016. szept. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Volt mar olyan, hogy a fodrasz munkaidon kivul fogadott, olyankor adtam borravalot, de egyebkent nem szoktam.
2017. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!