Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A BioHairben és hasonló...

A BioHairben és hasonló szalonokban szokás borravalót adni a fodrásznak?

Figyelt kérdés
Régen mindig csak vidéken jártam fodrászhoz és ott megszokott, hogy adunk borravalót -főleg, mivel általában az a felállás, hogy van 1 fodrász + a segédje és utóbbinak adunk-, de itt Pesten még se a Bio-ban, se a QuickHair-ben nem láttam, hogy bárki adott volna, ezért bizonytalan vagyok. (Lehet, hogy adnak, csak nem olyan feltűnően)

2015. máj. 30. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hmm én nem találkoztam segédekkel, csak normális fodrászatoknál jártam, és ott volt a fodrász vagy fodrászok, akinek fizettem és neki lehetett a borravalót. (kertvárosi részen, pesten családias kis fodrászatok)

A biohajvágónál még soha nem adtam..

Mert ugye ott más a fizetés is.

De elvileg mesterfodrász szalonokban is hasonló a fizetési rendszer, olyan mint a biohajvágónál, és akkor a fodrásznak adják a borravalót kézbe? Vagy nem tudom hogy csinálják, de a biohajvágónál nem volt szokásom.

2015. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
En nem adok. Ugyse ugyanaz fogja vagni legkozelebb a hajam.
2015. máj. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én a biohairbe járok és mindig adok párszáz forint borravalót.

19/F

2015. jún. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

És mikor adsz, mármint a fodrásznak adod vagy a kasszánál adsz borravalót?

Már ha nálatok is úgy van hogy van külön kassza, szóval nem a fodrásznak kell fizetni.

2015. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én quickhairben egyszer voltam, adtam 100 ft borravalót, hogy kerek legyen az összeg, amit fizetek. a recepciós csajszi vágott egy pofát, és el sem köszönt... de igazából lesz.rom. a fodrász normális volt.
2015. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Borravalót is adtál és még el sem köszönt o.O

Mekkora bunkó már.

Nem szeretem az ilyen eladókat, fodrászokat és a többi ilyesmit aki a saját keserűségét másokra árasztja.

Ha már szolgáltatásokat nyújt valaki, legyen az pedikűr, fodrászat vagy akármi, akkor azt tegye úgy ahogy kell, kedvességgel, hisz ez a munkája, el kell adnia a szolgáltatást, még akkor is ha csak recepciós.

Ha meg nem megy neki, mondjon fel.

2015. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vagy lehet hogy az volt hogy te hülye fejeket vágtál vagy mittudomén és arra reagált úgy?

Csak tippelek, mi lehetett a baja

No de előfordul az ilyen hogy ok nélkül hülyén viselkedik, de szerintem az lenne a dolga hogy akkor is kedves legyen ha a vendég hülye.

Komolyan kiakadok az ilyen szolgáltatást nyújtó egyéneken, váltson szakmát. Ez hihetetlen.

Néha olyan érzésem van mintha bunkóságból akarnának diplomázni az eladók Magyarországon. -.-

Semmi többre nem telik nekik?

2015. jún. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"És mikor adsz, mármint a fodrásznak adod vagy a kasszánál adsz borravalót? "

a fodrásznak, miután levágta a hajamat. :) aztán megyek a kasszához fizetni.

2015. jún. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nah ehhez én túl merev vagyok, legalábbis még nem próbáltam ilyet o.o
2015. jún. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a fodrásznak szoktam adni, mert 4 órára vannak bejelentve és nagyon keveset keresnek, pedig irtó sokat dolgoznak. Sajnálom őket. :(
2015. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!