Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet tenni száraz fejbőr...

Mit lehet tenni száraz fejbőr ellen?

Figyelt kérdés
Mostanában, amióta fűtenek, szörnyen száraz a fejbőröm, és amúgy is, mindig viszketni szokott, most már 2 nap után, amúgy 4-5 nap után. Szoktak vöröses foltok is megjelenni, néha kisebesedik a vakarózástól, hámlik (látom a homlokom szélénél), ezáltal korpásodik is. Mik a tapasztalataitok az olajos pakolásokkal, nem sok a macera vele, meg a kimosással? Illetve hajápoló tejet lehet a bőrre kenni, vagy csak a végekre, mint a balzsamot? Esetleg valakinek más módszer bevállt? Amúgy a hajam hosszú (most vágtam le nemrég belőle), sima, lapulós, 2 nap után a fejtető már zsíroznak látszik, a szálak kicsit később, de így is csak hetente mosom, kímélő szerekel, kerülöm a hajszárítót stb. Az utóbbi egy évben a haj sokat nőtt, de egészséges maradt, viszont a bőröm csak rosszabodott.

2016. okt. 23. 01:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Régen nekem is ilyen problémám volt. Nagyon sok mindent kipróbáltam. Rajtam végül az segített, hogy belemaszíroztam a hajpakolást a fejbőrömbe. Ezt minden hajmosásnál megcsináltam és kb 30 percet a fejemen hagytam. Plussz esetleg kipróbálhatnál valamilyen olajos sampont. Akkoriban a Serical latte tejproteines pakolását használtam,de szerintem bármelyik hatásos lehet. Samponból az elseve olajos samponját ajánlom. Ha ezek sem segítenek próbáld ki a nizoralt. Patikában lehet kapni kissé borsos áron.
2016. okt. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Olcsó megoldásnak próbáld ki a szűz kokuszolajat
2016. nov. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!