Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valami bevált tipp hogy...

Valami bevált tipp hogy legalább pár centit nőjön a hajam?

Figyelt kérdés
Vállig érő hajam van, 5 hónapja semmit se nőtt, elvagyok keseredve.

2016. okt. 24. 16:35
 1/5 fnaomi3 válasza:
én kókuszolajos pakolást tettem rá egy időben :) nagyon szépen növésnek indult a hajam :) úgy csináltam hogy egy adag kókuszolajat megolvasztottam(kávéspohárba tettem a kókuszzsírt majd azt egy nagy bögrébe forró vízzel tele) ezután a hajamra vagyis a fejbőrömbe masszíroztam jó alaposan. :) rajtahagytam 1-3 órát és csináltam minden hajmosás előtt. az elején kicsit zsíros lesz tőle a hajad de az 2-3 alkalom után elmúlik. nagyon szép fényes és puha lesz tőle a hajad. és persze nőni is jobban fog. nekem legalábbis így volt :)
2016. okt. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, aranyos vagy.:)
2016. okt. 24. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez azért furcsa, hogy nem nő a hajad. Talán az is egy megoldás lehet, ha visszagondolsz, változott-e az étrended és életstílusod.

Nekem azokban az időszakokban, amikor rendszeresen (naponta, kétnaponta) intenzíven mozgok, sokkal győrsabban nő a hajam. Segít még, ha naponta előrehajtott, "lelógatott" fejjel átfésülöd a hajad, azután pár percig masszírozod a fejbőröd. A ricinus olaj is segít, nekem elképesztően sokat nőtt tőle a hajam, amikor használtam, viszont pattanások jelentek meg nálam tőle (bárhogyan is vigyázok, azért a lemosásnál a vízzel együtt gyanítom került az arcomra is, emiatt lettek a pattnások.

2016. okt. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Még sosem hallotam, hogy a ricinusolaj hajra? Nálunk mamámék használták székrekedés ellen. Hogyan kell használni? Nekünk most pont van itthon csak hát ez elég tömény olaj.
2016. okt. 24. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Tedd be a mikróba 20 másodpercre (ne többre, nagyon hamar felforrósodik), majd miután kivetted, óvatosan nézd meg, nem túl forró-e, ha kellemes, akkor az ujjbegyeiddel oszlasd el a fejbőrödön, és masszírozd. Ezt is csinálhatod úgy, hogy előrehajolsz, és úgy masszírozod a fejbőröd. Tényleg csak a fejbőrödre vidd fel, mert a hajvégeken is eloszlatni pazarlás, felesleges, és annál nehezebb kimosni. Ha ez megvan, akkor tegyél egy műanyag zacskót a hajadra, és így tegyél rá egy sapkát. (a műanyag zacskóra értelemszerűen azért van szükség, hogy a sapi ne legyen olajos). Addig hagyod fent, amíg szeretnéd, fél óra, 3 óra, valaki aludni is szokott így. Ezután most ki alaposan, valószínűleg 2-3 samponozásra is szükség lesz, hogy egészen kijöjjön. És az sem kizárt, hogy egy kissé hamarabb lesz zsíros a hajad. Hetente egyszer-kétszer ismételd ezt meg, de fontos a rendszeresség. Tehát mondjuk max 2 hónapig minden héten kétszer.

De ne használd hosszú ideig (hónapokig) megállás nélkül rendszeresen, tarts szünetet, különben hozzászokik a haj, és nem lesz hatása.

2016. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!