Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Glutén és tejmentesen táplálko...

Glutén és tejmentesen táplálkozok. Nem eszem chipset csokit olajos dolgokat de mégis pattanásos az arcbőröm. Nagyon sok mindent kipróbáltam már, voltam kozmetikusnál ami után 1hétig nagyon undorító volt a bőröm. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 3. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Egyél rendesen. Semmi baj a gluténnel és a tejjel sem. Sőt! mindkettőre szüksége van a szervezetnek. Inkább keress fel egy bőrgyógyászt kozmetikus helyett.
2016. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt, a bőr regenerálódási folyamata nem hetek alatt történik, általában fél évbe is beletelhet, szerencsésebbeknek már 3 hónap után láthatóan tisztább az arcbőre. A táplálkozásoddal nincs semmi gond, mindaddig, amíg az étrended változatos. Fektess hangsúlyt a zöldség és fehérje alapú táplálkozásra, vigyél a szervezetedbe nyugodtan olajos magvakat (kis mennyiségben nem okoznak bőrelváltozást és fontos enzimeket tartalmaznak, amik hozzájárulnak a hámképzéshez). Igyál elég folyadékot. Minden reggel mikor felkelsz az legyen az első hogy megiszol egy pohár vizet, majd 15-30 percre rá, fiss zöldekből és gyümölcsből csinálj zöldturmixot. A friss növényi rostok kioldják a szervezetedből a toxinokat. Ugyanis a pattanás nem más, mint egy jelzés hogy a szervezetedben felborult a homeosztázisod.


Ezeket a dolgokat meg tudod anélkül is tenni, hogy orvoshoz menj, viszont az előttem szólóval értek egyet, hogy vizsgáltasd ki magad bőrgyógyásszal, de mielőtt nála futnád a felesleges köröket sok pénzt otthagyva az asztalán és sok gyógyszert kiváltva, inkább az legyen az első, hogy elmész egy teljeskörű vérvizsgálatra, amely magában foglalja a hormonszint vizsgálatot. ÉS a kész papírokkal már beállíthatsz a bőrgyógyászhoz. :)


A kozmetikust meg felejtsd el, ha véletlenül cisztikus aknéid vannak, csak rosszabbul jársz hosszútávon ha valaki kinyomodja.

2016. nov. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes bőrgyógyászhoz elmenni inkább
2016. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2016. nov. 3. 20:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Én inkább kozmetikust ajánlanék aki tisztít is,a bőrgyógyász vet rád egy gyógypillantást majd felír krémet ami utána kiszárítja a bőrt.
2016. nov. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Étrendváltás után 2-3 hónapba is beletelhet, mire kitisztul a bőröd. Ha nem ilyen ételallergia áll a háttérben, érdemes kivizsgáltatnod magad bőrgyógyásszal, esetleg endokrinológussal, lehet valamilyen belső gyulladás a háttérben, lehet inzulinrezisztencia a háttérben, vagy valami gombás bőrfertőzés, hormonális probléma, érdemes elmenni nőgyógyászhoz, de akár fogorvoshoz, és rendes laborvizsgálatot kérni pl az ÖSSZES pajzsmirigy hormonra.

első körben menj el egy olyan bőrgyógyászhoz, aki nem csak hozzád vág egy receptre kapható készítményt, hanem segít abban, hogy a problémát ténylegesen felderítsétek, és kivizsgáljátok, megfelelő kollégákhoz, és laborvizsgálatokra küld el, és segít értelmezni a kapott értékeket.

2016. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!