Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek hogy gyorsabban...

Mit tegyek hogy gyorsabban nőjön a hajam?

Figyelt kérdés
2016. nov. 18. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem vasalod/fested/stb. szóval nem b*sztatod már magában gyorsabban fog nőni :) Nekem tavaly október óta megnőtt állig érőről kicsit hosszabb mint vállig érőre, kb. 13 centit :) Neked milyen hosszú most a hajad?


15/L

2016. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami nekem be vált az a ricinus olaj. Én személy szerint kevertem hozzá egy kis kókusz zsírt is a plusz ápolás érdekében, de ez elhagyható. Annyi az egész, hogy ugyan úgy, mintha hajat festenél, egy ecsettel felviszed a hajtövekre. Elvileg nem kell az egész hajra kenni, de én ami maradt a végén mindig bele dolgoztam. Ennek hála erősebb lett a hajam, és ha vasaltam is, semmi nem látszódott a végeken. Miután rá kented, tekerj körbe folpakkot a fejeden. Oké, ez picit furán hangzik, de kell neki a légmentes környezet. Pár órára minimum rajta kell hagyni. Ha napközben van fent, akkor tekerj rá egy törülközőt. Viszont ha északára teszed fel( én úgy csináltam) akkor egy nem használatos sapkát vegyél fel, mert a turbán alvás közben el csúszik és olajos lesz az ágyad. Ezekbután egyszerűen le mosod. Ezt hetente egyszer meg kell csinálnod, kúraszerűen hogy hatásos legyen. Nekem ettől kétszer gyorsabban nőtt a hajam. És bocsi hogy sokat rizsáztam :D
2016. nov. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem tavaly decemberben váll alá ért 8-10 cm-vel, most pedig mell alá ér, tehát egy jó 12 centit nőtt. Vágattam belőle háromszor 1-2 centiket is. Nagyon sok múlik a genetikán, én nagyon erős hajat örököltem (nem tudom, hogy kitől :D), de nem gondoltam volna, hogy képes lesz ezt a hosszt elérni és hogy még mindig nő. Persze ez a jó, nagyon várom már, hogy derékig érjen :)


A tipp:

-Hajmosás: normál hajra való sampont vegyél, hogy ne legyen benne sok adalékanyag, szilikon, meg egyéb vackok (akár babasampont is vehetsz, de nekem attól száraz lett a hajam, kipróbálhatod, nincs veszíteni valód :)). Miközben mosod, ne dörgöld a hajvégeket, csak a tövét mosd, a vége meg majd tisztul, mikor mosod le a sampont.

-Balzsam: Szilikonmentes legyen, az nagyon fontos. Én festett hajra valót használok, mert az többféle olajat tartalmaz és bátran ajánlom. Baleás, nagyon jó áron van és már másfél éve használom.

-Hajszárító hanyagolása

-Ha megengedheted magadnak, vagy most így Miki, karácsony közeledtével egy jó kis tipp, hogy 100%-os tiszta argán olajat kérj/vegyél. Nagyon fontos, hogy ebben se legyen szilikon meg más egyéb. (Itt is tudom ajánlani az enyémet: Dr. Organic marokkói argán olaj. 3000 forint, nem valami nagy a kiszerelése, de ne ijedj meg tőle, nekem egy év alatt a harmada fogyott, pedig elég sokat használok belőle) Ha már elkezdett száradni a hajad, de még vizes, kenj rá pár cseppet, de csak a végére.

-Emellett én is nagyon szeretem a ricinus olajat, egyszerűen csodálatos, amit művel a hajjal. Az olajhoz én is szoktam egy kis kókusz- ill. argán olajat tenni. Berakom a mikróba picit, hogy felmelegedjen és könnyebb legyen kenni, és már mehet is a hajacskára. (A végére is szoktam tenni, mert fényes, egészséges lesz tőle). Ezt alaposan ki kell mosni.



Sok sikert, Ne add fel, Szeresd a hajad :)

Üdv,

2016. nov. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!💎 Amúgy meg kb váll alá ér 5-6 centivel..:)
2016. nov. 18. 21:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Ricinus-, kókusz- vagy argánolajat, pár csepp rozmarinolajat és egy tojást keverj össze, hajtsd le a fejed (ettől több vér tódul oda) és masszírozd a fejbőrödbe 5 percig, majd csomagold be és várj min. 30 percet. Mosd ki, várd meg, h magától megszáradjon. Ismételd minden nap 1 hétig. Nekem ettől egy hét alatt 1-1.5 centit szokott nőni a hajam, de ez csak kúraszerűen működik, kb 2 havonta 1x.

Emellett fontos, h belülről is tápláld a hajad, igyál sok vizet, gyógyteát, egyél sok fehérjét és vitaminokat.

2016. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!