Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az ilyen mértékű hajhullás...

Az ilyen mértékű hajhullás egyáltalán normális? (Képet csatoltam. )

Figyelt kérdés

[link]


Anya szerint az. De most már két hete ha hozzányúlok, tízesével hullik, hajmosásnál/fésülködésnél meg úristen... Ezen a képen a legutóbbi hajmosásom eredménye látszik, most hullott talán a legtöbb.

Vékony szálú és kevés hajam van alapból, szóval nagyon megérzem, hogy hullik, és ehhez mérten nézendő a kép.


Ha ez kóros, milyen orvoshoz érdemes ezzel fordulni?

A patikában adtak vitamint, meg alapból is szedek, szóval én egyénileg erre jutottam eddig.


20/L



2016. nov. 21. 16:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
Érdemes lenne orvoshoz menni, ez akár pajzsmirigy zavarra is utalhat. Természetesen több oka is lehet, ezért kell a vizsgálat.
2016. nov. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kzsófia válasza:

Szia!

Nekem is nagyon elkezdett hullani így az ősszel a hajam és én is nagyon megijedtem. Közre játszhat az idő, a stressz és még nagyon sok dolog. Lehet kevés a vasad. Én elkezdtem Biovanne Plust szedni és sokkal jobb a helyzet :) próbáld ki, még nől is tőle a hajad :))

2016. nov. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Labor, endokrinologia, nogyogyaszat! Petefeszek ciszta, gyulladas is tud ilyet. No meg egy fogorvosi ellenorzes seszerintem artana!
2016. nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Pont Biovannet szedek most.:)


Be volt gyulladva a bölcsesség fogam, kezelték, de áprilisra adtak időpontot műtétre, petevezeték gyulladásom volt, de kikezelték antibiotikummal. Ezek így utólag okozhatják még??


Endokrinológia, az a hormon betegségekkel kapcsolatos ugye?

2016. nov. 21. 17:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van gyulladás a szervezetedben, még ha nem is fáj, pl. a fogad, az is okozhatja. De okozhatja vas- vagy vitaminhiány, és hormonális probléma is.

Sajnos, van tapasztalatom hajhullással, volt ettől jóval durvább is, nálam ez a mennyiség a "kezdek aggódni" kategória, de ez függ attól, mennyi-milyen haja van az embernek.

2016. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nálam is az eléggé kezdek aggódni, meg most kicsit rá is kattantam szóval a kezem automatikusan jár a hajamhoz, és továbbra is tízesével jön.:/

Csak jövőhéten tudok elmenni vérvételre, de már esküszöm úgy érzem, hogy alig van hajam.


Az nem lehet, hogy megfázik az ember fejbőre? Neked mitől hullott?

2016. nov. 21. 17:36
 7/13 A kérdező kommentje:

[link] Ennyi maradt (azért van befonva mert így jobban látszik a mennyisége).


Mivel most azonnal nem tudok elmenni orvoshoz várom, hogy valaki megnyugtasson, hogy nem kopaszodok meg még két héten belül.

2016. nov. 21. 17:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még normális mennyiség, tekintve h nincs olyan rövid hajad. Nekem is kihullik ennyi hajmosaskor és még mindig nem vagyok kopasz, pedig szintén vékonyszálú, kevés hajam van.
2016. nov. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia:) Szerintem ez még normális mennyiség, nekem ennél sokkal több hullik bármikor is. Bár nekem rengeteg hajam van, nem látszik meg, de nagyon idegesítő:(

Viszont ha te úgy érzed, hogy már sok, meg tényleg zavar, lehet érdemes orvost megkérdezni!:)

2016. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Remélem..


Bár most megnézte barátnőm hátul a hajam, és a választékomnál vannak kopasz foltok, szóval minél előbb megyek orvoshoz.:(

2016. nov. 21. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!