Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csinálhatnék még másképp,...

Mit csinálhatnék még másképp, hogy ne töredezzen a hajam?

Figyelt kérdés

Nagyon dús, és vastag szálú hajam van. Hosszú évekbe telt, mire sikerült megnöveszteni derékig érőre, mert folyamatosan visszatört, és mindig vágni kellett. Sajnos még mindig törik, pedig már annyi mindent kipróbáltam, de kb másfél éve ugyanakkora, mert amennyit nő, annyit le is törik belőle.


Pedig nagyon odafigyelek ezekre:

- Szilikonmentes sampont és balzsamot használok

- Heti 2x kenek fel rá szűz kókuszolajat pár órára

- Óvatosan mosom, nem dörzsölöm és fésülöm vizesen

- Nem szárítom, nem vasalom, nem használok semmilyen hajformázó szert

- Hetente 2x mosom csak

- Óvatosan fésülöm Tangle Teezer-el napi max. 3x

- Lazán összefogott hajjal alszom

- Ha nagy ritkán összegumizom, akkor is csak vastag, puha hajgumival

- Szilikonmentes hajolajjal kenem a végeit hetente többször


Mindezek ellenére sajnos minden fésülködésnél látszanak a földön a letörött hajszálak, és nem csak az alsó pár centi, hanem van amelyik már a vállamtól le van törve! Nem tudom, mit csinálok rosszul, mit tehetnék még, mivel kímélhetném jobban a hajamat.


Valaki tudna tanácsot adni? Tudom, hogy a töredezett hajat már nem lehet helyre hozni, de hiába van visszavágva a vége, utána is törik ugyanúgy, szóval ez egy ördögi kör....Mivel tudnám megállítani végleg a töredezést???

Kérlek segítsetek!!!



2016. dec. 2. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen balzsamot használsz? Valami olyan kéne ami jobban hidratál. Azért törik mert száraz, a vastagszálú dús hajra sajnos jellemző hogy erre nagyon hajlamos, az enyém is pont ugyanilyen. Egyébként mindent jól csinálsz. Esetleg még annyi jutott eszembe hogy nem iszol kevés vizet?
2016. dec. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jelenleg a Balea Profession Glatt + Glanz simító balzsamját használom. Előtte már végigmentem az Alverde és az Alterra össze balzsamján (plusz az ALverde tégelyes hajpakolását is kipróbáltam), de sajnos egyik sem hozott változást.


Napi másfél liter ásványvizet iszom. Minden reggel megbontok egy üveggel, és ügyelek rá, hogy estére elfogyjon.

2016. dec. 2. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!