Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sárga hajtő elkerülése? :/...

Sárga hajtő elkerülése? :/ Hogyan?

Figyelt kérdés

Haliho:)


A l'oreal majirel high lift violet árnyalatával (+9es oxi, 150ml) festem az alapból ilyen seszínű szőkésbarna hajam kb. Fél éve.

Előtte ilyen drogériás vacakokkal volt festve de meguntam h szétcseszem a hajam, és még csak nem is tetszik az eredmény.

A mostani színét imádom, ilyen hamvasfehér, viszont az a problémám, hogy a frissen festett tövem sárga.

Jó, nem az a csibesárga, hanem mondjuk világos arany szőke, de a fehér mellett sárgának néz ki.:'D

Mosom ezerrel hamvasító samponnal, és talán javul egy kicsit a festés utáni napokban. Vagy lehet hogy már haluzom.


Elvileg 1:2 a keverési aránya a festékek, de a kellékesben azt mondták toljam bele mind a 2 75milis tubust.

Most viszont 1:2 arányban tettem bele és nem nagyon vettem észre különbséget. Van egyáltalán?:d


Szóval nem tudnám valahogy ugyanolyan rá festeni a tövét mint a hajam többi részét? Vagy más oxit kéne használnom?:/


Köszi szépen a válaszokat előre is, kicsit katyvaszos lett.:D



2016. dec. 6. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig szoktad rajta hagyni?

12%-os oxival próbáltad már? Nekem sötétszőke a hajszínem és az szívta le rendesen, utána még arra rákentem a festéket és úgy lett egyenletes szőke.

2016. dec. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem, a kellékesben azt mondták, hogy ne csináljam azzal mert nagyon erős, szóval kissé tartok tőle hogy nagyon eltöri.:'d

Neked milyen tapasztalataid vannak?

Amúgy 45-50 percig hagyom a hajtőn és és utolsó 5-10 percben rakok a végekre.

2016. dec. 11. 03:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Hát az én tapasztalataim elég viccesek.

Nekem volt, hogy évekig fodrász szőkítette a hajam, aztán gondoltam egyet, hogy ugyan már, fodrásznak tanulok, hajat festeni én is tudok. Akkor vörös volt a hajam. Olyasmi vöröset képzelj el, mint Ariana Grande hajszíne. Tudtam jól, hogy ebből az életben nem lesz szőke, ezért a Rossmann-ban vettem ilyen hajfesték állagú krémet, ami állítólag leszedi a hajfestéket és visszakapod az eredeti hajszíned. Most így nem ugrik be a neve. Gondoltam próbáljuk meg 2-3000 forint környéke volt, állati macerás, a szagáról ne is beszéljünk de a remény hal meg utoljára. Hát nem jött be, maradt benne vörös, de annyira nem vészesen. Akkor fél évig ilyen fura színű hajjal mászkáltam. Most ne ilyen papagáj színt képzelj el, hanem világosbarna, de napfénynél vöröses. Akkor valami megint bekattant, hogy igenis szőke leszek, ha addig élek is és kinevetsz, de Euro Market-ben (1euros ki hogy nevezi) vettem mindegyik oxiból kettőt, plusz ugye a szőkítőport. Aznap neki is estem a hajamnak, húgom segített és azóta is hálás vagyok neki érte, mert hátközépig érő hajat élvezet volt leszívatn, főleg hogy spórolni kellett a cuccal is. Először 12-es oxival mentünk rá, kb fél órát, vagy 45 percet vártunk, a töve nagyon szép szőke volt, a többi része lényegében csibe sárga. Akkor jött az a pont, hogy én ezt most levágom, ilyen fejjel én utcára nem megyek. Másnap fogtam magam, rámentem 9-es oxival, az nagyjából 15-30 perc között volt rajta a hajamon, akkor már tetszett a színe is. Ezt lemostam, megszárítottam és erre még rákentem a hajfestéket. Ha jól emlékszem Syoss Lighteners 9 Levels 13-5 nevű hajfestéket. Utána sok hamvasító sampon, nekem a Schauma vált be, és erre még Vitaline-os hajpakolás nagyjából egy órára. Nagyon szép szőke lett és a vége sem volt szálkás a hajpakolás miatt. Ajánlottam volna neked is ezt a hajfestéket, csak sajnos kilistázták és már sehol nem kapni. Nem tudom miért vonták ki a forgalomból, nagyon jó volt és tényleg azt a színt kaptad ami a dobozon volt.

Aztán néhány hónapja valami megint bekattant, és gondoltam kicsit barnábbra váltok. Garnier-t vettem, Opálszőke névvel. Napfénynél szőkének tűnt, amúgy inkább barna volt. Azt is ugyanúgy hamvasítóval mostam és az is elég szépen kiszőkült. Arra nem merem mondani, hogy próbáld meg, mert minden haj különbözik, de nekem az is bevált. Azóta nem volt festve a hajam, ez volt kb 3-4 hónapja, de a lenövésem sem látszik.

2016. dec. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!