Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen sampont és hajápoló...

Milyen sampont és hajápoló termékeket használtok? Ajánlanátok párat nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos még nem találtam meg a megfelelő termékeket úgy érzem. Selymes csúszós és puha hajra vágyom. Amilyen például a hajfestékek dobozába van balzsam, na attól olyan lesz. Tudtok ajánlani olyan samponokat, balzsamokat és hajvégápolókat, esetleg kifésüléshez használatos spray-ket, amik hasonló eredményt adnak?

Köszi előre is:)



2016. dec. 15. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom a legtöbb ilyen balzsamot lehet rendes kiszerelésben is kapni.

Amúgy én a nagy kiszerelésű Kallos balzsamokat használom, sokan szidják, viszont olcsó így nem kell spórolni vele és rájöttem hogy a dobozon írt 5 perc hülyeség, fél órát rajtahagytam és még az én Hiroshimát is megjárt zombi hajam is puha lett tőle (aztán persze mindenkinek más válik be)

2016. dec. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:D szep hasonlat

Koszi a valaszt!:) de azt csak fodraszkellekesnel lehet beszerezni, igaz?

2016. dec. 15. 22:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom igen, legalább is én ott veszem.
2016. dec. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenből kizárólag szilikonmentest használok. Azóta sokkal szebb és egészségesebb a hajam.


Sampon: a dm-es Alverde, vagy a Rossmann-os Alterra. Sok fajta van, érdemes próbálgatni, hogy melyik válik be.

Balzsam: ugyanezen márkák balzsamjai, vagy a szintén Dm-es Bale Professional balzsamok.

Hajvégápoló: szűz kókuszolaj, és argánolaj (a sima natúr olajokra gondolok itt, tehát nem az "argánolajas hajvégápoló" nevűekre, amikben talán 1% olaj van).


Ezen kívül más kencékre nincs is szükségem. A szilikon és SLS tartalmú hajápolókat pedig messzire kerülöm.

2016. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Festett hajamra próbáltam a DM sajátmárkás szilikonmentes samponját, minden lett a hajam csak puha és szép nem. Barátnőmnek viszont gyönyörű lett a haj, fényes,selymes (nem festi)

Nekem a garnier color resist sampon és balzsam váét be, illetve próbáld ki a Serical frutta hajpakolást. Két fodrász is ezt ajánlotta nekem, ráadásul az egyik mesterfodrász:)

Valamint Yellow bloom argánolajat használok. Húzós az ára, de 3 hónap alatt rendbehozta a szanaszét töredezett és száraz hajamat, most egészséges és puha:)

Illetve ha hajlasz a házi pakolások felé, tudom ajánlani a tojásos mézes pakolást. Egyszer alkalmaztam eddig, de soha nem volt ilyen puha éd fényes a hajam:) ha érdekel leírom hogy csináltam:)

2016. dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
[link] Én ezt használom, pihe-puha és fényes lesz mindig a hajam.:)
2016. dec. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat! Mindenkinek ment a zold mancs!

Varom a tovabbi valaszokat!:)

2016. dec. 17. 21:08
 8/11 anonim válasza:

Én semmit! Egyszerű Balea szilikonmentes sampont használok. Kipróbáltam már rengetem mindent. Mindenféle balzsamot, olajat, pakolást...Bánfit, Panthenol sprayt semmit sem érnek. Pénzkidobás.

Most úgy vagyok vele, hogy nem érdekel a hajam csak hagyom hogy nőjön. És évek óta nem volt ilyen normális állapotban, már egész hosszú és nem törik a vége. Nem lelapuló, tök egészséges. A szilikonos sz@roktól, csak elnehezül, száll mert elektromos lesz (ezt gyűlölöm a legjobban). Az olajok se csinálnak vele semmit igazából. Békén kell hagyni, és hagyni hogy nőjön. Van egy Pantene hajspray-m, ezt akkor használom ha felkötöm hogy ne álljanak ki a babahajaim. Ennyi. :D Próbáljátok ki, felejtsétek el a hajatokat meg a felesleges bíbelődést és fodrászhoz járást és egy idő után majd meglátjátok. És ha növesztitek ne vágassátok le! Évekig szenvedtem a növesztéssel, közben össze vissza festettem, raktam rá a sok felesleges sz@rt, vagdostam ész nélkül mert hogy "meg van törve". De így sose fog megnőni. El kell viselni a töredezett részt egy ideig. Majd ha 5-10cm-el hosszabb lesz mint amekkorát akartatok akkor mehet a vágás, de addig ne. Inkább a roncsolt rész roncsolódjon tovább mint a jó. (Mert ha levágjátok akkor a jó részből lesz idővel széttöredezett rész, és minden vágásnál így tovább). Leegyszerűsítve: a megtört rész lehet hogy ronda de megvédi a haj többi részt a töréstől, amíg nem jutsz el oda hogy úgy vágass belőle hogy elérted a megfelelő hosszúságot. Nagyon ronda hajvégekre még mehet a szilikonos hajvégápoló, mert ott már csak a szilikon segít. De feljebb nincs értelme, meg normális egészséges hajnál se.

A hajnövesztő cuccok semmit se érnek szerintem. Inkább a víz és a vitaminok. Egyébként a bőrnél viszont más a helyzet. A bőrön tényleg lehet javítani külsőleg. De a hajon valamiért nem, legalábbis én ezt vettem észre magamon. 15 éves koromban festettem be először a hajamat, onnanstól 4 évig tartott ez az örökös hajmizéria. Voltam vörös, vörösből világosvörös, világos vörösből sötétbarna, barnából fekete, feketéből kékesfekete, kékesfeketéből sötétszőke (ez biza kemény volt), sötétszőkéből barna, barnából világosbarna, világosbarnából padlizsán, padlizsánból rézvörös, rézvörösből barna, majd most eredeti világos tincsekkel. Most 20 vagyok és oda jutottam ahonnan indultam. Sz@rni kell rá, ha kislányosan egészséges hajat akartok. :)

2016. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én már régóta foglalkozok a hajammal, ezért gondoltam leírom a tapasztalataimat, de ne pontozzatok le, mert minden embernek más a hajtípusa és a fejbőre,ezért mindenkinek más lehet hatásos.


Pontozom is őket a saját véleményem alapján és hogy mennyire volt hatásos,illetve ha volt hatásos vagy kedvenc termékem,azt is leírom.:)


Drogériás termékek (Leszögezem, hogy a drogériában kapható termékeket a köznépnek készítették, ezért nem olyan hatásosak,mint a fodrászkellékesek,kevesebb hatóanyagokat tartalmaznak,tehát ha tényleg jó ápolót szeretnél érdemes megnézni a fodrászcikkeket,de borsós áruk van,viszont egyszer megéri. Samponból szerintem nagyjából mindegy,én abból olcsóbbat használnék.


Garnier Ultra Doux:Sajna nem olyan jó,mint a Garnier Fructis, de tőle is van egy kedvencem.

GARNIER ULTRA DOUX DÉLICATESSE RIZSKRÉM & ZABTEJ Család 10/7


Garnier Fructis: Németországban sikerült vásárolnom egy új fajta G.Fet, de itthon még nem láttam, persze lehet, hogy már kapható. Az a neve, hogy Wunder Butter, 3 féle vaj található benne és nagyon táplálja a hajam, már a sampon egymagában is selymessé és puhává varázsolja a hajam. Jelenleg is ő a top1 samponom. 10/9

GARNIER FRUCTIS WUNDER BUTTER Család


Elseve: Teljesen átlagos sampon,és balzsam, olyasmi mint a Gliss kur.Számomra semmitérő. Régebben volt egy samponja,aminek isteni illata volt,de már nem lehet kapni, én csak azért vásároltam meg, de semmit nem csinált a hajammal. 10/2


Balea: Nos a Balea ár-érték arányban tök jó, van is egy terméke, ami nekem bevált, puha hajam lesz tőle és jó illata van. 10/7

BALEA KÓKUSZ ÉS ŐSZIBARACK HIDRATÁLÓ HAJÁPOLÓ TEJ


Gliss kur: Nem szeretem a GK-t mert nem használ semmit, és ha jobban megfigyeled már évek óta ugyanazt árulják csak más csomagolásban, minden GKs sprét kipróbáltam,de mindegyik ugyanaz. Ráadásul nem ápol. Kifésülhetőségre tényleg jó,de hogy ápolni.:) 10/1


Dove: Amikor vettem a Garnier Fructis Wunder Buttert, hozzá vettem egy Dove sprét,mert a fructisnak nem volt, és azt hittem, hogy ez annyira hat, hogy vettem egy teljes Dove családot, azonban kiderült, hogy nem a Dove volt jó,hanem a Fructis. Ettől függetlenül Dovenak van a legtáplálóbb spréje, ami isteni puhává varázsolja a hajad.

DOVE NOURISHING OIL CARE SPRAY 10/7


Schwarzkopf Essence Ultimate: Nos ebből gyakran vásároltam többféle terméket, való igaz, hogy nem mind olyan fantasztikus, de az illatuk kegyetlen! Mintha egy szalonból sétálnék ki, parfümmel vonja be a hajad.

Ez az a márka szerintem, ami ér valamit a drogériákban. Ez mellett selymessé és puhává varázsolja a hajad 10/9

SCHWARZKOPF ESSENCE ULTIME CRYSTAL SHINE HAJÁPOLÓ OLAJ

SCHWARZKOPF ESSENCE ULTIME HAJPAKOLÁS OMEGA REPAIR

SCHWARZKOPF ESSENCE ULTIME HAJPAKOLÁS DIAMOND COLOR

SCHWARZKOPF ESSENCE ULTIME OMEGA REPAIR & MOISTURE HAJREGENERÁLÓ SZÉRUM PAKOLÁS


Inecto: Ezzel a márkával nem rég ismerkedtem meg, mindig is szimpatizáltam vele, csak Isten se vett rá. Azonban most sikerült,de csak a hajolaját próbáltam ki, az viszont számomra bejött. Egyszerű Argán olaj, nincs semmi illata. Selymessé és puhává varázsolja a hajad.

INECTO NATURALS ARGAN TÜNDÖKLŐ CSILLOGÁS HAJOLAJ 10/8


Syoss: Régen mániám volt, hogy minden áron szeretnék, persze a dizájnja olyan,mint a tipikusan fodrászatban látható cuccok, a hatásuk kevésbé jó, legalábbis ha samponról és balzsamról beszélünk. A sampon szárított, a balzsamot túl szilikonosnak éreztem. Viszont a hajápoló sprék nem rosszak. 10/5


Head&Shoulders: Ezt csak akkor vegyél,ha zsíros vagy korpás a hajad. Egyébként egy teljesen átlagos sampon.:)


Pantene Pro-V: Anyukám kedvence lett. De nekem nem jött be annyira, szintén átlagos, a sampon szárít, a hajbalzsam nem ápol eléggé, a hajspré is rossz.De volt egyszer egy hajkrém,ami jó volt,de azt is megszűntették.

10/3 De pl anyukám kedvenc márkája szóval ebből is látszik,hogy mindenki más.:)


Isana: Nem volt alkalmam nagyon használni,de nem ápolt eléggé. Átlagosnak mondanám ár-érték arányban inkább Baleát vennék Isana helyett. 10/2


Nivea Egyszer vásároltam egy sampont és olyan krémes volt, és puhította a hajam, hogy elájultam, soha nem gondoltam volna, hogy valaha a Nivea pont jó lesz nekem. Aztán vettem újra és újra, de utána eltűnt ez az érzés ettől függetlenül, jó alap sampon és balzsam 10/6


Baba: Nos baba az tényleg családi sampon,igazából samponnak elmegy, de nem fog puhább hajat varázsolni ez tény 10/7



Fodrászkellékes:

Kallos: Nos a Kallos... Ismerősöm ott dolgozik és elmondta, hogy ez egy sz.r és hogy semmi hatóanyagot nem tesznek bele,csak szilikont és hogy hülyék azok akik megveszik, a fodrászok is lehordták. Egyébként valóban nem rossz, ár-érték arányban, de nekem túl sok szilikon van benne, néha úgy lelapította a hajam, de ha nem tettem belőle eleget akkor meg tök drót volt a hajam. Talán csak hajpakolásokat érdemes venni. Keratinost 10/4


Serical: Régebben kipróbáltam és nem volt rossz,de nem is a legjobb, igazából annyit használtam, hogy már zavar az illata, szintén túl szilikonosnak éreztem. 10/5


KJMN: Ezt a márkát még nem nagyon próbáltam a Kallos kistestvére, viszont ettől vettem egyszer egy nagyon jó hajra való ampullát és csak 180Ft volt, egy próbát megér.

KALLOS KJMN HAJ BOTOX AMPULLA KERATINNAL, KOLLAGÉNNEL ÉS HIALURON SAVVAL


L'oreál: Nos Loreál a legtöbb fodrász kedvenc márkája, nem szabad összetéveszteni a boltokban látottakkal, mert azok a köznépnek készülnek kevesebb tápanyaggal.Vettem már több Loreál terméket nekem nagyon szimpatikusak 10/8

A kedvencem: L'oreál Expert Repair Power Ampulla kb 890ft volt és tele van összetevővel,rendbe tette a hajam.


Egyéb:

Avon AT samponok és balzsamok egész jók,de azok sem a legjobbak, mindenesre én kedveltem őket 10/6


Természetes összetevők:

Kókuszolaj: finom kókuszillata van, könnyen fellehet vinni, nem zsíros, nem kényelmetlen, vajként veszed ki a tégelyből és elolvad a hajadon. Nagyon praktikus.

Ricinius: Nem szeretem mert büdös,ragad és nehéz kimosni és fele annyira ápol,mint a kókuszolaj

Argán Olaj

Makadámdió Olaj


Igyál sok vizet és egyél sok vitamint.

Remélem segíthettem,azonban én is keresem az új csoda hajápolót, de most már a fodrászhelyeken fogok érdeklődni.:)

2016. dec. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm!

Utolsó: neked külön köszönet a részletes válaszért,ki fogom próbálni!

Ment mindenkinek a zöld :) várom a további tapasztalatokat :)

2016. dec. 19. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!