Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aknés, pattanásos arcra mit?

Aknés, pattanásos arcra mit?

Figyelt kérdés
Eleve kb az arcomon mindenhol apró pattanások vannak, illetve mindig van 2-3-4 db óriási, fájó pattanás.Az államon közvetlenül a szám alatt mindig van pattanás, már vagy 3 hónapja.A hátamon is vannak, sok kicsi és egy két borzasztóan fájó nagy és piros.Mit rakjak rájuk? Eleve nagyon utálom magam, az önbizalmam is mínuszban van, így mèg tükörbe nézni is utálok mert undorodok magamtól.Légyszi írjatok nekem akár házi akár más féle termékeket/arcpakolásokat/gyógymódot! A válaszokat előre is köszönöm. 13/L

2016. dec. 26. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetedet, elmondom hogy én mit tapasztaltam ki az évek során. Először is sok alvás és napi 2-3 l víz! Hanyagold a tejtermékeket, az olajos magvakat, csokit. Ez a "megelőzés", mert ha hormonok okozzák, akkor nyilván nem lehet megelőzni. :) Külsőleg én már végig próbáltam mindent elkeseredettségemben, de csak nagyon kevés dolog használt igazán. A cell-1 csigagél halványítja a hegeket. Gyulladt pattanásra nekem a Duac gél jött be. Ezt bőrgyógyász írta fel. Javaslom hogy te is menj el! :) Én is 13 éves koromban gáznak éreztem volna, mert hát "ez csak kamaszdolog", de hidd el, ő tud olyan krémet ajánlani, ami még használ is. :)
2016. dec. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja és azt kifelejtettem, hogy nekem az iskolai védőnő javasolta a bőrgyógyászt, szintén azért, mert a hátam és a vállam is nagyon pattanásos volt.

(Első voltam)

2016. dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! :)
2016. dec. 26. 23:47
 4/10 anonim válasza:
La Roche Posay Effaclar termékek szerintem nagyon jók. Nem épp a legolcsóbb de nekem nagyon bevált. Reggel és este kentem be vele az arcom, gyorsan beszívódik és nem hagy zsíros érzést .2-3 hét után nekem sokkal jobb lett az arcbőröm. De az előttem válaszolónak is igaza van! 17/L
2016. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

A legjobb megoldás, ami egyben a legolcsóbb, leghatásosabb és teljesen egészséges, ezt személyesen merem ajánlani:


kifacsarsz egy kis citromlevet egy pohárba, hozzá teszel 1 mokkáskanál szódabikarbónát.

(Ez fürdés előtt érdemes csinálni egyébként.)

Bekened vele az arcod, vagy ahol pattanásos vagy és rajta hagyod kb 20-30 percig. (vagy ameddig nem érzed úgy, hogy feszül a bőröd).

Majd pedig valamilyen olajos hatású krémmel bekened az arcod ezután.

Én a körömvirágot tartom a legjobbnak.

Ezt is rajta hagyod kb 20 percig, majd lemosod.


Ez bármilyen makacs pattanást levisz kb 2-4 nap alatt teljesen.

A pattanások kialakulását is gátolja.


Lehet így hihetetlennek tűnik, de tényleg a legjobb megoldás rá.


Ha esetleg érdekel, hogy miért működik vagy miért hat azt is szívesen leírom.


Véleményem szerint barátságosabb, mint bőrgyógyásszal felíratni egy rakat tablettát és kenőcsöt.

2016. dec. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
egyedül arra vigyázz, ha a citromlébe teszed a szódabikarbonát, intenzíven habzani fog egy kis ideig.
2016. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted, én 20 éve küszködöm ezzel a problémával (túl vagyok a 30-on). Elég sok dolgot kipróbáltam, de végül egyedül az segített, amit a bőrgyógyász írt fel receptre. Nem csak gyógyszert kaptam, mielőtt megijednél, hanem kenőcsöt is - elég sokféle készítmény van ma már ilyesmire. Szerintem nem érdemes hosszú éveken át küszködni, amíg az önbizalmad is megsínyli, inkább kezdd el kezeltetni mielőbb! Nálad persze lehet, hogy pár év múlva magától is elmúlna, de a doki addig is tud segíteni.
2016. dec. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hat en tudok egy meg jobb megoldast:D elmesz szepen a borgyogyaszhoz es kapsz ra egy kis pemecselos cuccot es 1 het alatt le visz mindent. Ha hormonalis akkor meg tablettat. En mar nem kiserletezgetek otthon tobbet. Borgyogyasz utan rogton renbejott a borom
2016. dec. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyász biztos tud segíteni rajtad, ha nem is teljesen elmulasztani. Meg persze az idő is, mert kamaszkorban ez gyakori, később általában kinövik az emberek és elmúlik.

Tejtermék kiiktatása esetleg, allergiateszt, ha az sem mutat ki semmit, amit nem szabadna enned, akkor pár év múlva fogamzásgátló, végső esetben Isotretinoin kúra (az is pár év múlva, mert ilyenkor nyilván meg fel sem írnák neked, nem is opció most).

2016. dec. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat! :)
2016. dec. 29. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!