Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a súlyosan pattaná...

Mit kezdjek a súlyosan pattanásos (aknés) bőrömmel? [KÉPEKKEL]

Figyelt kérdés

Képek: [link]


Szóval összefoglalnám "röviden"(amennyire csak tudom):


11 éves korom óta szenvedek aknéval. Az évek során jártam 3 bőrgyógyásznál. De a bőrgyógyászok előtt használtam nővérem által vásárolt Fabulon Tinitonikot, semmit nem javított a helyzeten.

Az első bőrgyógyász szalicil savat írt fel, meg valami iszonyatosan szárító kenőcsöt (már nem emlékszem a nevére), amitől a bőröm erősen vízhiányos lett. Annyira emlékszem, hogy darabokban hámlott a fejemről, később a bőrömmel együtt. Mégtöbb pattanásom lett.

A másodiknál több hónapon át tartott a kezelésem. Először Dalacin Emulziót adott, nem használt. Lemosónak, toniknak, bőrradírnak Bioderma márkájú termékeket ajánlott (ezek olyan semlegesek voltak). Aztán elkezdte szedetni velem a Tetracylin nevű antibiotikumot, nagy dózisban (naponta 2 kapszula, 30 napon át), mellé Rozex Emulziót adott. Következő hónapban, mivel a Tetracylin megszűnt, helyette Demoxicylin nevű antibiotikumot adott 3 dobozzal (naponta 2 kapszula, 30 napon át), mellé szintén Rozex Emulziót használtam. Ez még folyt 3 hónapig. A szüleim végül megunták, hiszen problémák jelentkeztek. Az antibiotikum kiölte a szervezetem hasznos baktériumait is. (Gombás megbetegedésem is lett emiatt..)

Tehát átvittek egy gyermek bőrgyógyászhoz, aki az eddigiekben csak kísérletezgetett velem. Adott először Skinoren krémet (szörnyen kiszárította az érzékeny bőrömet, rosszabbodott később az állapota, hiába hidratáltam mellette). 3 hónappal később kellett visszamennem. Aztán felírta a Davercin nevű gélt. Hát ez meg semmit nem csinált a bőrömmel. Csak még több pattanás köszönt vissza, és idegesítő filmréteg köszönt vissza az arcomról felkenése után (húzódott, fájt). 3 hónap múlva ismét vissza kellett mennem az adott időpontra. Erre felírta nekem Zinerytet. Hát az.. Szörnyű volt! A pattanások először mintha eltűntek volna, de észrevettem, hogy csak a BŐRÖM ALATT GYULLADTAK BE. Nagyon szenvedtem vele. 1 hónapig tűrtem, aztán abbahagytam a használatát. Most kell majd visszamennem, ez a 3. hónap, de még vacilálok, hogy visszamenjek -e, vagy ne.

Eközben eljártam kozmetikushoz, ő ajánlott egy kénes lemosót, és hozzá a Balzsam Labor Teafaolajos Krémgéljét. Ezeket használgattam. A nyomkodások után mindig csupa seb, gyulladt, undorító, gennyes volt az arcom. Tehát 3 hónapi kezelés után nem bírtam tovább. (Ő aztmondta átad a mesterének, most nálam a telefonszám, nemtudom, hogy felhívjam -e.)

Háziorvos ajánlotta a Babé márkájú termékeket, amik nagyon drágák voltak (egy hidratálókrém 8000Ft, fél hónapra elég), de semmit nem kezdett a bőrömmel. Adott Dalacin oldatot is, de az sem volt jó. (Csúnyább lett a bőröm, száradt, fájt..)

De az évek során használtam Garnier, Vichy, stb. drogériás és patikai termékeket. Mindegyiktől csak rosszabb lett.


Jelenleg a kozmetikus által ajánlott lemosót és krémgélt használom.


Én már ezek után végképp nem tudom mit kezdjek. Félek már kipróbálni dolgokat, nem akarok több pénzt kidobálni.. Ez is rengeteg pazarlás volt.


Kérlek ne mondjátok, hogy van már rengeteg ilyen kérdés! A leírt összes kérdést szerintem már végigolvastam, a házi praktikákat is kipróbáltam (élsztő, kamilla, pakolások százai), semmi sem használt!


Nagyon drága kezelésekre nem igazán szeretnénk költeni a családdal, de, ha biztosan használna, akkor esetleg befektetnénk rá.


Ezeken kívül minden tanácsot szívesen elfogadok! Én már teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudok mit csinálni egyszerűen. Rengeteget sírok emiatt, magamba fordulok sokszor.


Mindenkinek előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Sok-sok ZÖLD PACSIVAL jutalmazok! :)



2013. nov. 3. 22:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Szerintem fel a fejjel, próbáld meg sminkkel halványítani: http://www.youtube.com/watch?v=ex33wtqnNz8
2013. nov. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:

Őszintén nem olvastam végig minden egyes szót, de a sotretet és barátait nem láttam a felsorolásban. Az biztos használna. Illetve a fogamzásgátló. Eleve a kettőt együtt szokták felírni (főleg, hogy a sotret erősen magzatkárosító, úgyhogy mindenképp ki kell védeni a terhességet).

Meg ugye a belső okot kéne megszüntetni. Góckutatáson voltál? Lehet kikapják a manduládat és meg is van oldva, vagy petefészekciszta, stb. Endokrinológus? Nőgyógyász? Ennyire gyulladt bőr gyakran PCOS tünete, ki kell azt is zárni. Egy vitaminkúra sem ártana - bár B vitaminnal csak óvatosan, nekem azóta vannak ronda pattanásaim, hogy szedtem és egy év után is szenvedek még velük meg a hegekkel, bár azért nem olyan súlyos, mint a te eseted. Nálam hormonális is, amíg fogamzásgátlót szedtem, szép volt a bőröm, előtte és főleg utána nagyon nem. :S

Esetleg még valami allergiaféle is lehet, érdemes kivizsgálni, főként a gyakori ételeket (tej, liszt, tojás, stb), poratka, kutya-macskaszőr, stb.

Kezd a háziorvosodnál, bőrgyógyászok sokszor felületesek és hónapos várólista szokott lenni, addig is beutalhat a vizsgálatokra a házidokid és nőgyógyászod.

2013. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
Ajánlanék egy hormonvizsgálatot, ilyen sok pattanás nagyon nem normális, valami baj van a hormonjaiddat, ezt belülről kéne kezelni.
2013. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 Unvisible válasza:
Mannaszappantól az ében, az a fekete egész jó. :)
2013. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:

#1: Szoktam néha sminkelni, inkább csak alkalomadtán, hetente 1-2x, mert még jobban begyullad tőle a bőröm és fáj. :(


#2: 14 éves vagyok. Nem igazán szeretnék fogamzásgátlót szedni.. Most megyek majd nőgyógyászhoz és holnap háziorvoshoz allergiavizsgálathoz kellő beutalóért. Góckutatáson, endokrinológusnál nem voltam. És a vitaminkúrát hogyan értetted? Köszönöm válaszod.


#3: Ha a nődoki, és az allergiateszt nem mutat ki semmit, megyek hormonvizsgálatra, köszi.


Még annyit elfelejtettem írni, hogy egészségesen étkezem, nem eszem műkaját. Volt egy idő, mikor 1 hónapig szénhidrát mentes diétát csináltam, de csak gyomorsavam lett a sok rosttól, és a bőröm és egyéb problémám sem javult.

2013. nov. 3. 22:37
 6/67 anonim válasza:

Szia!


A sav, amire gondoltál szalicilsav, és arra továbbra is szükséged lesz, semmilyen más felírt gyógyszert / gyógyhatású sókat, készítményeket ne fogadj el!


Az egyetlen dolog, ami segíthet az nem más mint a tengervíz. Olyan hatása lesz az arcodra, hogy már pár alkalom a tengerben is lehúzza a gyulladásokat.

Ezek után már csak szalicilsavval és egy vattapamaccsal kell kenni az arcod, hogy ne durvuljon el teljesen a helyzet.


Üdvözlettel, egy bőrgyógyász.

2013. nov. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim válasza:
Ami lemaradt: Mivel az egész arcodon észrevehető a jelenség, így valószínűleg hormonális problémák is szóbajöhetnek, nem kellett volna ennyi ideig várakozni a dologgal. 11 éves korodban még túl fiatal voltál ahhoz, hogy ennyire eldurvuljon ez a folyamat, így ez sejthető volt.
2013. nov. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, de nem hiszem, hogy a közeljövőben eljutok tenger közelbe.. A hormonvizsgálatot szerintem akkor mindenképp megcsináltatom majd.
2013. nov. 3. 22:50
 9/67 anonim ***** válasza:
Szia! nekem is ilyen volt a bőröm 11 éves koromtól fogva. Elmentem a bőrgyógyászhoz, aki először antibiotikumot írt fel, és szárító lemosót. Majd amikor beszedtem, felírta a sotretet. Fél évig szedtem, egy pattanásom sem maradt. Láttam írtad hogy nem szeretnéd, mert fogamzásgátlót kéne szedned de ez nem teljesen igaz. Én 14 éves voltam amikor elkezdtem szedni, és a doki megkérdezte hogy élek-e nemi életet, a magzatkárosító hatás miatt. Nyilvánaló hogy nem. Ennyi elég volt neki és felírta. Vérvételre kellett végig járnom,de megérte :) Bocs ha hosszú lett de csak azért írtam hogy gondold meg... nekem teljesen rendbehozta :)
2013. nov. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
100%

Viccesek az orvosok és az emberek. Láthatólag téged is felületi kezelésekkel akartak szédíteni... senkinek sem jutott eszébe, hogy belsőleg van a baj? Komolyan nem? Hiába kenegettetik az arcod krémekkel, adnak különféle gyógyszereket és kísérleteznek, ezek NEM fognak használni a jövőben sem. Ahogyan előttem írták: irány a belgyógyászat, a nőgyógyászat és az endokrinológia. Én is végigjártam ezt a túrát, bár nem az aknék miatt konkrétan, de rengeteg bajom volt. Évekig szenvedtem, egyik orvos kiröhögött, a másik oda se figyelt rám, a harmadik elküldött, és így tovább. Aki valamilyen szinten figyelembe is vett, az sem találta meg a pontos okát a bajoknak. Nem elrettentésnek írom, vagy hogy eltántorítsalak, hanem azért, hogy SOSE hagyd magadat, mindig menj tovább, addig keresd a jó orvost, amíg rá nem találsz. Nem szabad, hogy elhitessék veled, hogy ez majd elmúlik magától, hogy a stressz miatt van, hogy a kozmetikus helyrehozza, stb.

Hosszú évek szenvedése után kórházba kerültem teljes elgyengülésben, akkor vettek először komolyan. Ott derítették ki a betegségemet, és azóta egyre jobban érzem magamat, mintha kicseréltek volna.

Szóval anyukáddal ezt jól beszéljétek át. Belgyógyász és endokrinológus lenne most a legfontosabb, és nyomatékosítom még egyszer, hogy nem szabad megállni az elsőnél. Sok sikert!

2013. nov. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!