Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus olaj valóban dúsítja...

Ricinus olaj valóban dúsítja hajat? Erre írnátok jó hajpakolásokat, amiket kipróbáltatok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokadik ilyen kérdés, de az általam feltettre is szeretnék hasznos válaszokat kapni ugyanis elég kemény diétát lenyomtam alacsony kalóriabevitellel és nagyon minimális zsír fogyasztásával (szóval így egy nap 10g alatt volt..) ezért elkezdett hullani a hajam és már kb csak a fele mennyiség van meg, mint régen.. Pedig akkor nagyon szép volt :s ez így tartott júniustól novemberig..most megállt mert aránylag normálisan táplálkozom csak annyira zavar.. Szóval, ha van az egészséges, vitaminban gazdag változatos étrenden kívül valami plusz segítség.. megköszönném válaszaitokat:D
2016. dec. 28. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A ricinus inkább csak növeszt, nem dúsít. Inkább oliva/kókusz/mandula stb.stb Sokféle olaj van mind nagyon jók. A döntés a tiéd hogy melyiket választod, de többfélét is összekeverhetsz(én is úgy szoktam). Meg bevezetheted az étrendedbe a kölest (ha esetleg eddig nem fogyasztottad volna).
2016. dec. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a hajhullás leggyakoribb oka a vashiány! Alapból a legtöbb nő vashiányos, szóval nagyon sokan szednek rá vitamint. A ricinus szerintem nemcsak hajnövesztő, de erősítő is, én heti egyszer csináltam, hogy éjszakára jól bekentem az egész hajamat, tettem rá ilyen műanyag sapkát (fodrászkellékesben vettem) és reggelre lemostam. Nekem csodát tett, mert nagyon szép volt tőle a haja, én a szempillámra is használtam. Szerintem a hajnak a legjobbat akkor teszed, ha kíméled. Én parabénmentes samponokat használok és kizárólag hajpakolást, a hajbalzsam nem sokat érő. Heti egyszer valami házi készítésű hajpakolás is nagyon jó, na meg a rendszeres és normális fodrász, aki ért is a hajhoz. Vágatom 2 havonta, nem gyötröm hajvasalóval, 3 naponta mosom, de kíméletesen szárítok és nem használok csak napi 1x reggelenként lakkot, abból is jó fajtát. Szerintem ha jó minőségű termékeket választasz, akkor már célban vagy. Én sem vásárolok drágát, mindig fodrászkellékesnél szerzem be a samponjaimat, amik töredékáron vannak a sok gagyi boltinak, szóval ilyen olasz, mindenfélementes sampon 1 literes kb. 1300 forint, isteni illata van és a legjobb fodrászatokban használják, szóval érdemes utána járni. Nekem sajnos nagyon vékony szálú a hajam, így beletörődtem, hogy soha nem lesz egészséges, fenékig érő hajam, mert mindig vágni kell. De inkább legyen egy igényes rövidebb, de egészséges frizurám, mint egy hosszú seprű a fejemen.
2016. dec. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2016. dec. 28. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!