Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Olyan emberek válaszát várom,...

Tamuska kérdése:

Olyan emberek válaszát várom, főleg nőkét akik szedtek Roaccutan tablettát vagy a társait, hogy mindenképp kell a fogamzásgátló? Mer pár hónapja nemszedem és nemakartam elkezdeni megint.

Figyelt kérdés
Betegtàjekoztatóban benne van,hogy a kúra utàn 1hónappal abba lehet hagyni.De utànna nemjöhetnek ki a pattanàsok újból ha abba hagyom?
2017. jan. 23. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem csak úgy írta fel a doki a Roaccutant, ha szedtem fogamzásgátlót. Ez biztos orvosonként változik, de a lelkiismeretesebb nem fogja neked kiadni a receptet, ha nem szeded. De amúgy is, hogy jobb félni, mint megijedni.


Én nem tudtam végigcsinálni a kúrát, mert durva mellékhatások jöttek ki rajtam - ergo nem is tökéletes a bőröm most sem, de messze jobb, mint a Roaccutan előtt. De ha végigcsinálod, sokat segít a bőrödön, elvileg nem is lesz annyi pattanásod később sem.

2017. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia.Én holnap fogom elkezdeni szedni,mer 24éves vagyok és még mindig csunya az arcom:( de úgy elfeljtettem megkérdezni ezt a tabis dolgot ma makd 1 hónap múlva ràkérdek.

és milyen mellékhatàsok voltak? Mennyi mgt szedtel? Nagyon csunya volt a bőröd?

2017. jan. 23. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:

20 mg-vel kezdtük, aztán emeltük 30-ra. Iszonyú csúnya, vöröses pöttyök voltak a mellkasomon és a hátamon, ezek mára eltűntek szerencsére, de még pattanások ki szoktak jönni.

Ugye a bőrszárazság az nem is kérdés, hogy volt, de sajnos a depresszió tünetei kijöttek rajtam. Borzalmas volt, a végére már minden nap sírtam, nagyon rosszkedvű voltam.

2017. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én kamaszként roaccutánoztam egy barátnőmmel együtt, semelyikünknek nem írtak fel fogamzásgátlót.

Barátnőm átmenetileg napallergiás lett a kezeléstől, nekem kutya bajom nem volt tőle.

Ez kb 5-6 éve volt, azóta nincs semmilyen panaszom az alkalmankénti egy-két patin kívül.

Barátnőmről nem tudok nyilatkozni, eltávolodtunk egymástól, de amikor utoljára láttam kb2 éve még szép bőre volt.

2017. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem 40mgt írtak fel,de nemolyan csúnya az arcom,csak màr meguntam ,hogy ennyi évesen úgy nézek ki mind egy tini,reméllem én bírni fogom..28hétig kell szednem tehàt júliusig..

nektek akkor mitmondtak meddig nemlehet teherbe esni a kúra utàn?

2017. jan. 24. 06:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel én 16 évesen szedtem, nem merült fel a terhesség kérdése. A betegtájékoztatóban fél év van írva, ha jól rémlik, de ha biztosra akar menni az ember, legyen belőle egy év. Főleg, ha ekkora dózist kell beszedni.
2017. jan. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valaki fülzúgàst nem tapasztalt?tegnap este kezdett el olyan a hangja mind ha fújna a szél.OLVASTAM ,higy lehet a füllel is fond szedés közben es kicsit zavar de ez vegett nemakarom abba hagyni a tabit
2017. jan. 25. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!