Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rosaceám van, de nem használt...

Rosaceám van, de nem használt a bőrgyógyász által felírt krém! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy egy hónapja voltam bőrgyógyásznál... Írt fel nekem elég sok krémet.

Faggyúmirigy túltengésem van és rosaceám is. Írt fel nekem Aknemycin oldatot, antibiotikum kúrát (Dalacin), Heim Pálos kenőcsöt, ez szemcsés és kamillás oldatot pattanásos bőrre...


Annyit észrevettem, hogy menstruáció környékén már nem pattogtam ki annyira mint eddig (tavaly májusban volt nőgyógyászati cisztám, azóta meg van borulva a menstruációs ciklusom, eddig 7 év alatt 28 napra jött meg, most meg 1 hetes késések vannak, plusz rettenetesen fáj), és a durva kipattogás is azóta volt.

Aztán azt mondta a FIZETŐS bőrgyógyász, hogy 2 hét alatt kéne változnia... hát változott is valamennyit, de a rosacea max. halványodott. Mitévő legyek? :( 4500 a bőrgyógyász alkalmanként, erre meg nincs pénzem mindig...


Kávét tényleg ajánlatos kerülnöm?


Köszönöm!



2017. febr. 4. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nem egyértelmű hogy most itt hányféle probléma van egyszerre, és hogy nincs-e köztük endokrinológiai eredetű. Mondjuk a menzi miatt nőgyógyászt vagy endokrinológust amúgy is fel kellene keresni.


A rozácea kezelésére szerintem kevés a két hét, 4-6 reálisabb.

2017. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos kevés bőrgyógyásztól lehet elvárni a tüneti kezelésen kívül mást, márpedig a bőr elsősorban belgyógyászati problémák megjelenésének a színpada (nem beszélve a pszichoszomatikus háttérről)...


Szóval nőgyógyászati dolgok, hormonháztartás borulás, bélproblémák ("gasztroenterális ok") és gócok (fog, mandula stb.) is lehetnek a hátterében. A nőgyógyásztól érdemes lenne egy nőgyógyászati hormon szűrést kérni és TSH, T4 vizsgálatot (pajzsmirigy hormonok) is kieszközölni valahol.

2017. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!