Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon száraz a bőröm, beleért...

Nagyon száraz a bőröm, beleértve a fejbőrömet is, ezért mindig nagyon hamar rengeteg korpa keletkezik a hajamba. Megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyon de nagyon száraz a bőröm felülete. Az arcomon mindig hámlik, főleg az orromon és a szemöldökömnél. A fejbőröm és a hajam is nagyon száraz, ezért hajmosás után már korpás a hajam. Így minden második nap hajat kell mosnom. Nem érzem jól magam a bőrömben, mert érzem, hogy valami nem okés...

Szerintetek ez mitől lehet? Mi a megoldás? Esetleg ajánlanátok termékeket, amikkel javítani tudnék a száraz bőrömön és száraz, korpás hajamon?!

16 éves/fiú



2017. febr. 8. 00:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy a szemöldököm is olyan, mintha korpás lenne, ha megvakarom hullnak belőle valami fehér darabkák, ezek és a fejbőröm persze viszketnek is.
2017. febr. 8. 00:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Én Médea sampont használok, nekem hamar zsírosodik a hajam, de ezzel általában ki tudom tolni még egy napot. Azt hiszem hogy ebből van olyan ami direkt korpás hajra való. Arcodat meg kend arckrémmel, reggel és este is.
2017. febr. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ezek a panaszok egy bizonyos fajta bőrtípusra jellemzőek, a seborrhoeás dermatitisre. A hajadat valamilyen kénes samponnal kéne mosni (lehet a patikában venni Detergens Sulfurátumot) ,amivel úgy kell mosni,hogy a második habot 50-10 percig rajta hagyod a fejeden és csak utána öblíted ki. Az arcodon lévő hámlásokra talán elég valamilyen illat és színezék mentes hidratáló krém,de ha nem akkor el kell menni az orvoshoz és ő tud neked felírni gyenge,kifejezetten az arcra való szteroidos krémet( Pl. Laticort,Locoid).
2017. febr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
... mármint 5-10 percig kell rajtahagyni,nem 50-ig :) Elírtam,bocs!
2017. febr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vékonybél, máj.
2017. febr. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 8. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!