Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolajjal lehet szempillá...

Ricinusolajjal lehet szempillát növeszteni? Hova kenitek a szempilla végére vagy a tövére? Lehet valami baj ha a szemembe kerül az olaj?

Figyelt kérdés

2017. febr. 10. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, egy fülpiszkával kend be vele a töveket. Semmi baj nem lesz, ha a szemedbe megy (gyulladt szemre is használják a népi gyógyászatban), csak picit homályosan látsz, de pár perc alatt elmúlik.

Patikában vegyél hozzá tiszta ricinus olajat, az a legjobb.


Kb. Két hét után lehet látni, hogy erősödött a szempilla, picit hosszabb, dúsabb. De persze 3 centis műszempilla nem lesz belőle. ;)

2017. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Épp volt itthon és egy régi szempillaspirált lemostam és azzal vittem fel. Várom a hatását. :)
2017. febr. 11. 10:25
 3/4 A kérdező kommentje:

1 hónap alatt a tapasztalatom:

Nőni nem nőtt, de már nem hullik, dúsabb lett. :)

2017. márc. 12. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Én még egy hónapja sem használom (persze semmilyen szempillaspirált sem kenek azóta a szempilláimra), de nekem nagyon sokat segített. Már 2 hét alatt szemmel láthatóan hosszabbak és dúsabbak lettek a szempilláim.

Én a középső ujjamra szoktam tenni 1 cseppet, azt elkenem a hüvelykujjammal, becsukom a szemem és mint a spirált, a tövektől felfelé jól bekenem vele, utána ugyanígy, csak nyitott szemmel az alsó pilláim.

Olykor szoktam 1 pihenőnapot hagyni, mert mégis csak olaj, olyankor alaposan lemosom a ricinusolajat és 1 napig szabadon hagyom.

Én a körmeimre is szoktam használni belőle, én se hittem el, de sokkal erősebbek lettek, szépen nőnek, nem törnek és nem válnak szét a lemezek.

Hajra is használom, bár én egy kisebb mennyiségű hajpakolást fel szoktam turbózni természetes anyagokkal, és abban keverem még a ricinusolajat bele, de ártani semmiféleképpen nem árt.

Remélem segítettem.

2018. febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!