Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon roncsolt, száraz,...

Nagyon roncsolt, száraz, töredezett hajra mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Igazából a gondom ennél kicsit komplexebb, de ez zavar a legjobban: a hajam teljesen száraz, roncsolt, töredezett, gyakran elektromos és száll, szálkás, tehát borzalom. Próbáltam már egy ideig alkalmazni a kókuszolajas pakolást, de nem segített túl sokat.

Ezen kívül hamar zsírosodik (leginkább heti 1x mosom), és korpás is hajmosás után már 1-2 nappal.

Teljesen kétségbe vagyok már esve, nem tudom mit csináljak. Az biztos, hogy ezek az avonos, oriflames, rossmannos stb samponok nem jöhetnek szóba, ezek közül is próbáltam sokat, de semmi eredmény.

De természetesen meghallgatok minden véleményt!

Légyszi segítsetek!



2017. febr. 14. 20:10
 1/4 anonim válasza:
53%
Én nem tudok neked segíteni, de a krémmánia nevű oldalt nézegesd, ott keress olyan termékeket ami másoknak bevált ugyanilyen problémára.
2017. febr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen kókuszolajat használtál? Csak a szűz, finomítatlan a jó (aminek az illata is kókuszos)


Argánolajat tudom ajánlani, abból is persze nem azokat a készítményeket amik jó ha 1%ot tartalmaznak. Én Yellow Bloom féle argánolajat használok, ez sem tiszta olaj, de mégis az egyik legjobb a sok keverék között.

A Serical hajpakolásokat -abból is a Frutát- dícséri még számtalan ember. Én most a Carotát használom, ez elvileg zsíros hajra van de erről nem tudok nyilatkozni, mert a hajtövekre a samponon kívül semmi mást nem kenek.

Ha házi praktika is érdekel, akkor egy evőkanál mézet és egy kisebb tojást keverj el, kend a hajadra, húzz rá zuhanysapit vagy fóliát és tekerd törcsibe. Pár óra után alaposan kikell mosni, jöhet sampon, pakolás amit csak akarsz.

Zsíros hajra még a csalánteával való öblítést szokták javasolni.

2017. febr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nemtom mennyire számíthat a véleményem, mert fiú vagyok, de kb minden sampontól viszketett a fejbőröm, korpa, száraz haj mosás után(sls mentestől is), de ugyanakkor könnyen zsírosodik...

most vettem egy sampont ami nem épp a legolcsóbb, de ha továbbra is "működni fog", akkor megérte az árát, mert mosás után is puha, normál állagú a hajam egyelőre

2017. febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem vékony szálú, hullámos hajam van, és elég száraz is (a bőröm is száraz) - kényes a hajam, lassan nő, minden kicsinálja.

én heti 1x mosom, törölközővel hagyom száradni, és a végén szárítom hajszárítóval csak. és kivasalom finoman, anélkül ápolatlan, fénytelen, sprőd, száll, szálkás borzalom :)


naszóval a tanácsaim: SLS, szilikon és parabénmentes sampont és balzsamot kell használni.

ritkán, heti 1x kell hajat mosni,minél kevesebb hőhatásnak kitenni - de a fejbőrt, haj tövét meg kell szárítani, mert bekorpásodhat (ez lehet nálad is)

korpára jó az A vitamin, télen sapka hordás, korpásodás elleni samponok - és ami nekem bevált, bojtorján-rozmarng olajos pakolás (lehet kapni ilyen gyógynövény olajat, tényleg hat, de csak köv. hajmosásig!)


ha esetleg hullámos a hajad, keresheted a roncsolás okát a haj egyenesítésében...

de nem ez az érdekes, hanem, hogy úgy lesz egészséges, ha kíméled.


nincs festés, hab, hajlakk. még hővédő is hülyeség. csak mindenmentes sampon-balzsam, tilos a törölközős dörzsölés és az erős hőhatás.


nekem ezek segítettek kicsit rendbe hozni a hajam.


ettől függetlenül, h óvást tanácsolok, nekem még a heti 1xi vasalás - LÁTVÁNYRA - segített a legtöbbet.

a hajam TÍPUSA miatt, szimplán a természetes száradásával, sose tudnék egy egészséges szép hajjal versenyezni :)

(én alverde-t használok, balzsamból, találtam egy organikus tusfürdőt, ami a hajamnak is jó (biobaza 3in1 gyógynövényes - sajnos nem forgalmazzák már, de én betankoltam belőle. van más fajta belőle, lehet, h az is jó)

2017. febr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!