Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért lett foltos a bőröm a...

Miért lett foltos a bőröm a szolizástól? (KÉP)

Figyelt kérdés

2 hónapja kezdtem el szolizni, kreol bőrű vagyok. Heti 1x járok 8 pecre, idáig semmi gond nem is volt. Kihagytam 2 hetet majd azt vettem észre hogy foltos a combom és a hasam.

Link: [link]



2017. márc. 16. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

szia! nekem is hasonloan nezett ki a borom akar kozvetlenul szolizas utan is.szerintem a hirtelen borodbe jutott pigmentektol lehet,vagy nem is tudom,en megkerdeztem a szoliban a lanyokat es ok azt mondtak hogy ez teljesen termeszetes.le fognak huzodni a foltok,csak minel tobbet kend akar szolizas utani meg elotti kremmel is. es a baba testapolot is nagyon ajanlani tudom,szepen apolja a bort!

Remelem tudtam segiteni!

2017. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szoktad radírozni a bőrödet? Lehet, hogy azért foltos, mert egy része még nem kopott le az elhalt hámsejtekkel. Amúgy gondolom tudod, hogy nem tesz jót a szolizás, stb.
2017. márc. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés. Ha alapból kreol bőrű vagy, miért mész szolizni?


Láttál már te is sötétbarna foltokat idősebb embereken? Ilyen barnás foltok, de nem anyajegyek. Hanem inkább olyan, mintha bizonyos bőrfelületen a bőrszín megmaradna miután lebarnult az illető. Na, valójában tényleg megmaradt a bőrszín. Úgy is hívják, hogy időskori pigmentfoltok. [link]

UV hatására barnul a bőr, és ha sok UV éri, akkor a bőr úgy reagál, hogy olyan marad. Tehát egyszerűen bizonyos bőrfelületekről nem tűnik el a pigment.


Mindezektől függetlenül soha nem értettem, hogy miért akar valaki szolizni menni ha már barna a bőre. Biztos valamilyen pszichológiai dolog lehet a háttérben, vagy nem tudom.


Ja, és egy kis segítség: Azért ilyen, mert te gyorsabban barnuló típus vagy a kreol bőröd miatt. Éppen emiatt sokkal nagyobb sebességgel termelődnek a pigmentek. Mivel hirtelen nagy mennyiségben ért téged UV fény, ezért hirtelen nagyon nagy mennyiségben keletkezett pigmentanyag. Ha a sima napot használnád a barnulásra, akkor ilyen nem történne, és nem kéne 100 féle krémmel sem kenegetned utána.

2017. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!