Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon problémás a bőröm....

Nagyon problémás a bőröm. Kihez forduljak ezzel, vagy mit kezdjek el használni rá?

Figyelt kérdés

Próbálom felsorolni a bajaimat... Alapvetően száraz, ekcémára hajlamos a bőröm. A szemem alatt és az orcámon tele van fehér pöttyökkel (árpa vagy mi..), amik kinyomhatatlanok, csak akkor jön ki, ha fel van szúrva tűvel. Pigmentfoltos is a bőröm, és tágak a pórusok.

Mindezek tetejébe, allergiás vagyok egy csomó anyagra, tehát drogériás termékek kilőve.


Rendbe kéne hoznom, mert nagyon csúnya a helyzet már. :( A fehér pöttyöket kinyomom gőzölés után, na de a többi bajommal mit csináljak?..


2017. márc. 16. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász, kozmetikus? A sajátkezű próbálkozásoknak nem mindig van jó vége. Plusz látatlanban nem lehet diagnosztizálni a bőrödet.
2017. márc. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rendszeresen járok kozmetikushoz, de tisztításon kívül mást nem nagyon tud kezdeni vele.

Bőrgyógyász pedig szteroidos krémet ír fel. Ha nem 10-nél jártam minimum...

2017. márc. 17. 00:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nehéz ha nem találod a megfelelő szakembert =/


Száraz bőrt hidratálni kell, ezzel nem mondtam újdonságot. Ekcémára hajlamos, erre nem tudok mit mondani. Árpákat ugye csak kiszúrni tudod, az már megy.

Pigmentfolt, C-vitaminos szérumoknak utánanéztél már?

Púrusokat szűkíteni nem lehetséges, maximum valami drága kezeléssel. De azt is vedd figyelembe, hogy az emberek 99%-a nem két centiről néz és nekik fel se tűnik.


Ha még bírod a strapát, esetleg próbálj meg további bőrgyógyászokhoz járni, egyszer csak megtalálod az igazit. Sok sikert.

2017. márc. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az nem árpa, hanem gríz (milium), a faggyúmirigyek által termelt, keményebb állagú faggyú, ami a kivezető nyílás szűk volta miatt nem tud magától a felszínre kifolyni. A szteroid tartalmú krémektől óvakodni kell.
2017. márc. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, azért nem ér semmit a bőrgyógyász
2017. márc. 17. 08:06
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Mindenképpen bőrgyógyászhoz menj a problémáddal, de egy jóhoz. A szteroidkrémek nem a sátán szülöttjei, nagyon jól működnek, de nem szabad őket hosszú távon használni, és ne ez legyen az első megoldás, hanem csak a végső.
2017. márc. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!