Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem problémás ennyi idős...

Nem problémás ennyi idős korban a kopaszodás?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, és az utóbbi hónapokban az ismerőseim azt veszik észre, hogy egyre ritkább a hajam a fejtetőn, és én is így látom sajnos. Miért lehet ez, mit lehet tenni, hogy meg lehessen állítani vagy nincsenek valamilyen speciális szerek, amelyekkel lehetne kezelni? (ráadásul pár éve már vannak ősz hajszálaim is).

2017. febr. 14. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen az élet, van akinek nagyon hamar megindul a kopaszodás... komoly anyagi ráfordítás nélkül, sajnos nem megoldható a dolog.

Én a helyedben leborotválnám, még az is jobb, mint a szerzetes haj. :D

2017. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eléggé korai, én a helyedben elmennék bõrgyógyászhoz, hátha tud segiteni.Az õszülés is korai.
2017. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Amikor 24-25 éves voltam, az egyetem miatt túlhajtottam magam és nekem is hullott rendesen a hajam. Leírom neked, hogy én miket csináltam, miket olvastam el és szerintem hasznos, ami aztán visszafordította az egészet, pár hónap elteltével helyre állt a rend:


- Figyelj oda a táplálkozásra, egyél sok zöldséget és gyümölcsöt a vitaminok miatt. Ha nem szereted a gyümölcsöket nyersen, vegyél például 100 vagy 50%-os gyümölcslevet és turmixold bele abba, aztán próbálj ilyeneket is fogyasztani. (pl. veszel multivitaminos gyümölcslevet és fél literhez turmixolsz bele 1 banánt, 1-2 almát, 1 répát például. Az ízén tudsz finomítani pl. mézzel)

- Figyelj oda a folyadékbevitelre, igyál viszonylag sokat (pl. vizet, ásványvizet) egy nap, ne cukros üdítőt. Lehetőség szerint a fehér cukor helyett használj nádcukrot, mézet, stb.

- Figyelj oda arra, hogy aludj eleget. Ez mindenkinél más mennyiség, én a túlhajtás miatt 4-5 órákat aludtam egy fél évig és ez is jelentősen közrejátszott.

- Sportolj valamit rendszeresen, nem kell versenyszerűen, de menj le futni, biciklizz majd a jó időben, ússz, tornázz, járj konditerembe, bármi. A lényeg az, hogy rendszeresen, pl. kezdetben heti 1x-2x, majd többször és iktasd be rendszer szerűen a mindennapjaidba. Nem kell fanatikusnak lenni, viszont nagyon jót tesz, átmozgat és magadon segítesz vele. Értelemszerűen nem több száz kilót kell megmozgatni, de ha van a közelben uszodba és megpróbálsz pl. 50-60 percet úszni, vagy majd 1 órát biciklizni, már hozzájárulsz ahhoz, hogy egészségesebb legyél.

- Próbáld kerülni a "mű" dolgokat, pl. energiaital, mekis kaja, cukrozott ételek, stb. minimalizálni.

- Lehetőség szerint ne, vagy keveset cigizz, mert az is rásegít a kopaszodásra. Ha nem szeretnél róla lemondani, próbáld ki az elektromos cigit. (Van fóruma is, keress rá és nézz utána a dolgoknak, segítenek a fórumon levők)

- Juttass elég vitamint a szervezetedbe, pl. én Sörélesztőt szedtem, ezt drogériában is megtalálod, ne foglalkozz azzal, hogy "szépségvitamin" és nőknek van, ez egyrészt hülyeség, másrészt rengeteg hasznos anyag van benne. (Ha vitamin és ásványi anyag hiánya okozza, akkor a szemed is karikás, beesett, gyengének, levertnek érzed magad, körmeid is fakók, vitaminhiányra utalhatnak a foltok is) Szintén hasznos lehet, hogyha valamilyen komplex multivitamint szedsz. Néhány drogériában van kimondottan férfiaknak szóló vitamin (nem, nem potencianövelő, hanem hajhullás, stb. ellen, mert a mi testünk valamelyest másabb mennyiségű és arányú vitaminokat igényel, mint pl. egy nő teste)

- Drogériában tudsz venni koffein tartalmú sampont és hajszeszt, amire rá van írva, hogy hogyan tudod használni. (Pl. Rossmannban az Alpecin márkájú, egy-egy üveg kb. 2500 Ft)


Én ezeket tudom javasolni, nekem sokat segítettek, ha odafigyelsz magadra, úgymond a szervezeted is "meghálálja" és nem fog annyira, vagy egyáltalán hullani a hajad. Amellett ugye, hogy mennyire vigyázol magadra, természetesen a genetika is rájátszik.


Remélem, segítettem neked! :)


26/F

2017. febr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák. Valaki hamarabb és jobban kopaszodik, valaki nem. Én szerencsére nem kopaszodom, ősz hajszálaim viszont nekem is voltak már 25 évesen is. Azóta pedig egyre több és több.


31/F

2017. febr. 15. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem normális, de nem vagy egyedül vele......
2017. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!