Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajritkítás rosszat tesz a...

A hajritkítás rosszat tesz a hajnak? Vagy erősödik tőle? És ha már egyszer ki lett ritkítva, mennyi idő múlva nyeri vissza eredeti vastagságát?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha a haj ritkitva van, az nem azt jelenti, hogy a vastag szálú hajból vékony szálú lesz, hanem a DÚS haj nem lesz annyira dús, hanem ritkább :) ennyi
2010. máj. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én egyszer ritkítottam de soha többé, mert dúsabbnak látszódott mint volt.

De amúgy ezt egy speckó ritkító ollóval csináljál [link]

2010. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Az előttem szólóknak: Szeritem nem a hajszál vastagságára gondolt, hanem a copf vastagságára, de mindegy.


A ritkítás akkor tesz jót ha nem használsz hővel formázó készülékeket mint hajvasaló vagy hajsütővas, mivel ha kiritkítják akkor lesznek rövidebb szálak és ha azok eltöredeznek akkor nincs az a türelmes fodrász aki mindegyik végét levagdossa. Szóval ha könnyen törik a hajad akkor hanyagold. Ha gödnör a hajad, szintén óvatosan vele, mert ha nem elég hosszú a hajad, akkor egy nagy bozont válhat belőle.

Amúgy a hajvágás nem árt a hajnak. A ritkítás csak abban különbözik a sima vágástól, hogy nem egy vonalban vág, hanem mintha minden második szálat vágnának csak le. Gondolom el tudod képzelni hogy hogy működik.

Ha túlzásba viszik, nagyon gáz tud lenni.

Hajritkítás után a copf a vége felé egyre vékonyodik, és a haj növekedésének gyorsaságától függően akár 2-3 hónap után ugyan olyan vastag lesz a copfod, a vége viszont csak akkor lesz ugyan olyan sűrű ha levágatod. Nem tudom mennyire volt érthtő.

2010. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon megbántam a hajritkítást, mert elől ilyen fokozatosan lett megtépve és azután nagyon lassan is nő a hajam, és hajvaslás után is rosszul állt be.
2010. máj. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alig pár centi vastagra ritkította a fodrász az ősember fillingű hosszú hajamat és kb 2 hét után már ugyanolyan dús volt mint előtte. nem tesz rosszat ha jól csinálják és csak nagyon ritkán ismételik meg.
2010. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

amúgy h. itt kérdezek.. :$

sima rendes ollóval is lehet ritkítani?


ám h. a kérdéshez is válaszoljak,: változó. a hajtípusodtól függ:)

2010. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

sztem!


nekem 1 hónap után újra vastag lett, :(

2010. júl. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!