Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Világos barna hajam van, és...

Világos barna hajam van, és szeretném befesteni mahagóni vörösre, csak lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves lány vagyok, fehér a bőröm, barnás zöldes a szemem és világosbarna a hajam, ez az eredeti színe.:)

Soha nem festettem még, de egy ideje nagyon szeretnék vörös hajat, egész pontosan a Palette Deluxe 667es árnyalát. Viszont...

Egyrészt amiatt aggódom kicsit, hogy ha majd ráunok a vörösre, nehéz lesz visszafesteni világosbarnára? Mi ennek a folyamata egyáltalán?

Valamint, a festett hajamra ugyanúgy jó lesz a normál "sima" hajra való sampon, balzsam? Úgy értem, nem fog a színnek ártani, stb?

Mert mindenképp szeretném ápolni, de ha nem muszáj, nem szeretnék speckó festett hajra való cuccokat beszerezni.:D

Előre is köszönöm a válaszokat:)



2017. ápr. 12. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A vöröset a legnehezebb eltüntetni a hajból. Ha komolyan gondolod, akkor érdemes vele hosszútávra tervezni, de ha ráfestesz barnát, az is át fog ütni rajta. Kb csak lenöveszteni lehet.


Másik, hogy a vörös kopik a legjobban, függetlenül attól, hogy mivel mosod. A színvédős termékek valamennyire "tartósítják" a színt, de nem csodaszerek.


Én még azért meggondolnám 100x a helyedben ezt a vörös dolgot, főleg, hogy 16 éves vagy és a véleményed még sokat fog változni.

2017. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem, a gyönyörű hosszú hajamat befestettük mahagóni színűvel, áfonya vörössel aztán valami syossal is és még mindig nem nőtt le. Átüt a középbarna festéken is és szőkíteni se lehet mert max csak réz-répa vörös lesz. :(

Nagyon megbántam. Legrosszabb döntés volt, szóval ha unod a mostani hajszíned akkor inkább csak tincseket festes bele vagy a végét. Vagy is én inkabb ezt ajanlom.:(( nagyon csunyan tonkre teszi a voros a hajat, es tenyleg nagyon gyorsan kopik hiaba hasznaltam ra szinvedot.

2017. ápr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

innen megéri rendelni. Ez a "festék" legalább nem károsít.

2017. ápr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A hennát meg végképp nem kéne kipróbálni.


Akkor kb egész életében csak azzal festhetné a haját, mert vegyi festékkel kombinálva meg a fene se tudja, hogy milyen eredményt fog produkálni, ha esetleg mást szeretne.


Tény viszont, hogy a legkíméletesebb megoldás.

2017. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg jobb a henna, már a sima henna por. Én ezt használom: [link]


Nem igaz, hogy ha egyszer befested, utána csak ezt használhatod... várni kell vele több időt ugyan, mint a kémiai hajfestékekkel, de pár hónap, fél év max amíg ez kikopik a hajból rendesen. Nekem volt kémiai hajfestékkel is festve a hajam, de nem szerettem, mert egyrészt érzékeny volt a festésnél a fejbőröm, másrészt nagyon csúnyán nőtt le a tetején egy idő után. A henna port azért ajánlom, mert egyrészt olcsó, másrészt nem felülről kopik, hanem az egész hajból. Illetve persze felül is lenő, de nem vehető annyira észre, mint sima festéknél.

2017. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!